Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Miasto > Częstochowa > Częstochowa na rowerze

Częstochowa na rowerze

Drogi i Ścieżki rowerowe w Częstochowie

W Częstochowie jest obecnie tylko 20 km ścieżek rowerowych.

Mapa ścieżek rowerowych w Częstochowie

Stan z 2006 roku

Częstochowa - ściezki rowerowe 2006

Rower Miejski w Częstochowie

W listopadzie 2017 roku system Roweru Miejskiego ma wdrożyć firma Nextbike

Historia powstania Roweru Miejskiego w Częstochowie

W październiku 2012 roku odbyło się spotkanie połączonych komisji rady miasta: gospodarki i sportu z przedstawicielem firmy Nextbike - panem Bogusławem Kołodziejczykiem. Zaprosiła go radna Małgorzata Iżyńska, która chciałaby utworzenia takiego systemu w mieście. Pan Bogusław stwierdził, że dla Częstochowy optymalny byłby system z 15 stacjami na 250 rowerów. Koszt takiego systemu to 2,2 mln zł netto za czteroletnią umowę. Wspomniana także o możliwości skorzystania z funduszy europejskich - te jednak będą dostępne dopiero w roku 2014.

Przetarg 2017

W maju 2017 roku Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie nieoczekiwanie unieważnił postępowanie przetargowe (które wygrała firma Nextbike) na obsługę miejskich wypożyczalni. Powodem opóźnienia była skarga na wyniki przetargu wniesiona przez jedną z firm do Krajowej Izby Odwoławczej.

W drugim przetargu wpłynęły dwie oferty: od firmy BikeU o wartości 3,87 mln zł (185 rowerów z możliwością zamówienia 95 następnych) oraz Nextbike. Ponieważ Nextbike zapewnił, że wdroży system do 2 listopada (BikeU do 17.XI) to właśnie ta firma wygrała przetarg.

Masa Krytyczna

Masa Krytyczna w Częstochowie odbywa się w ostatni piątek miesiąca, startuje z Plac Biegańskiego  o godzinie 18.00. Pierwszy przejazd Masy w tym mieście odbył się w sierpniu 2004 roku.

Strona masy na portalu facebook

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-10-31 10:49 anonim | Władek
Wiecie może gdzie kupię rower marki Galaxy ? Chciałabym kupić dla siebie i dla żony bo są naprawdę rewelacyjne. Szukam sklepu także jeśli ktoś wie proszę dajcie znać.