Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Turystyka

Turystyka


Tutaj jeszcze pracujemy...


Tymczasem zapraszamy do ponad 180 opisów tras rowerowych

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2017-02-26 14:23 anonim | 3 dniowy rajd rowerowy " mazurskie fortyfikacje" 21-23 .04.2017 Giżycko
Szukam chętnych do udziału w imprezie rowerowej

3 dniowy rajd rowerowy " mazurskie fortyfikacje" 21-23 .04.2017 Giżycko

atrakcje ( rajd w 2016 roku)
nocne zwiedzanie Twierdzy Boyen z ogniskiem
przeprawa przez jezioro do Wilkas
imprezy integracyjne
konkursy z nagrodami
mail: shogun49@wp.pl
2017-03-02 00:31 anonim | Wyjazy turystyczne
Interesują mnie wyjazdy turystyczne, ale o dobowej trasie ~50 km. Mogą być zagraniczne, wielodniowe
pozdrawia
Moher
2017-04-13 13:44 anonim | Business offer
Hello Dear,

We are manufacturers and exporters all kinds of Sportswear, Balaclava, Gloves and Military soft goods.

We assure that you of our best co-operation for the promotion
of best and qualitative business relationship.

For further details do not hesitate to contact with us, Thank you,

Best Regards,
Sajjad Mehmood,

SHAWAL INDUSTRIES

Talwara Mughlan Jammu Road Sialkot 51310 Pakistan.

Skype: sajjad.7999
Website: www.shawalind.com
Email: info@shawalind.com
Email: sajjad.shawal@gmail.com
Phone: +92-300-619-3855
2017-09-02 12:35 variustur | Wynajmij nas - Transport Busa rowerów usługi przewodnika , pilota rowerowego - zorganizowanie wyciec
Wynajmij nas - Transport Busa rowerów usługi przewodnika , pilota rowerowego - zorganizowanie wycieczki rowerowej
Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi pomocy przy zorganizowaniu swojej własnej wycieczki rowerowej . Sprawa jest dość prosta. Jesteś w grupie znajomych, którzy nie potrzebują przewodnika rowerowego podczas wycieczki rowerowej , bo Wasza grupa jest w zupełności samowystarczalna jednak potrzebujesz wsparcia przy jej organizacji, przygotowaniu wycieczki , lub nie masz czasu na zorganizowanie takiej wycieczki rowerowej ?
To trafiłeś idealnie. Pomożemy Ci w każdym aspekcie planowania swojej rowerowej podróży marzeń.
Co możemy zaoferować?
Kompleksowe przygotowanie wycieczki rowerowej dla grupy osób.
Nie macie jeszcze sprecyzowanych planów, szukacie inspiracji lub wiecie, gdzie chcecie jechać, ale potrzebujecie wsparcia organizacyjnego? Skontaktuj się z nami, opisz najdokładniej jak potrafisz rodzaj grupy i Wasze oczekiwania. Prześlij nam następujące informacje:
miejsce i rodzaj wyjazdu (mtb, enduro, szosa, turystyczny etc.)
dystans dzienny, jaki chcecie pokonywać
max. dzienna suma przewyższeń, którą jesteście w stanie pokonać (jeśli nie wiesz napisz nam czy interesuje Cię teren płaski, pagórkowaty czy górzysty)
standard noclegów i ich specyfikacja (hotele, pensjonaty, kwatery, jakie wyżywienie, pokoje, wyposażenie itd…)
jak liczna grupa rowerzystów
rodzaj transportu (bus, dojazd własny, samolot etc..)
jakiego wsparcia od nas oczekujecie
przewidziany budżet na osobę
Jeśli decydujecie się na kompleksowe przygotowanie wyjazdu przez nas otrzymujcie następujący pakiet informacji:
Opcja | Zrób to sam
To wersja podstawowa. Grupa we własnym zakresie dostaje się na miejsce startu wycieczki rowerowej . Podczas jej trwania radzi sobie sama. Fizycznie nie ma nikogo z naszego biura podróży Variustur :( na miejscu. Jedyne nasze wsparcie jest w formie telefonicznej. W takiej sytuacji grupa otrzymuje od nas następujący pakiet informacji.
plan podróży na każdy dzień
rezerwację miejsc noclegowych
telefoniczne wsparcie naszego biura
Opcja | Wspieramy Was
To wersja rozszerzona. W ramach tej opcji grupa lub sprzęt z bagażami jest przewożony przez nas. Grupa wtedy jedzie naszym busem, lub leci samolotem, a nasz bus przewozi rowery i bagaże. Na miejscu jest „nasz” człowiek, który zajmuje się noclegami, pomaga w sytuacjach awaryjnych, służy pomocą itd… W tej opcji uczestnicy otrzymują od nas następujące świadczenia:
transport uczestników/bagaży/rowerów lub tylko bagaży/rowerów
wsparcie „naszego człowieka”, - pilota rowerowego , przewodnika rowerowego samochodu busa podczas całej podróży, przewóz bagaży
rezerwację miejsc noclegowych
plan podróży na każdy dzień
Koszty przygotowania takiej usługi wyceniamy indywidualnie.
Transport + przewóz rowerów
Potrzebujecie, abyśmy zorganizowali dla Was transport? Nie ma problemu. Dysponujemy samochodem 9 osobowym z mocowaniami na 9 rowerów plus przyczepką rowerową na 12 rowerów, które wypożyczamy. W aspekcie transportu mamy do zaoferowania:
wynajem busa 9 os. z bagażnikiem na 9 rowerów z kierowcą
wynajem busa 9 os. z przyczepką na 12 rowerów z kierowcą
wynajem przyczepy na 12 rowerów
Koszt wynajęcia busa z kierowcą – do ustalenia
Koszt wynajęcia busa z kierowcy (w tym 9 mocowań na rowery)
Koszt wynajęcia przyczepki na 12 rowerów
Usługa przewodnika rowerowego - pilot rowerowy
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik rowerowego , pilot rowerowy . Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu.
Koszty przygotowania takiej usługi wyceniamy indywidualnie.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wycieczek rowerowych jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Biuro Podróży Variustur doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1
Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Szkolenie Kurs na przewodnika Turystyki Rowerowej
Szkolenie to kierujemy do osób, które chcą organizować lub prowadzić wycieczki rowerowe, rajdy, wyprawy, happeningi. Przede wszystkim zachęcamy nauczycieli, członków stowarzyszeń, fundacji, pracowników firm organizujących rowerowe wycieczki dla osób dorosłych i niepełnoletnich. Zachęcamy również do wzięcia udziału w szkoleniu osoby, które zajmują lub chcą się zajmować turystyką zawodowo. W przypadku imprez, w których biorą udział osoby niepełnoletnie min. uprawnieniem, które pozwala na prowadzenie takiej imprezy jest właśnie stopień Instruktora Turystyki Kwalifikowanej o specjalności Turystyka Rowerowa. Mówi o tym:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki. Przepisy te są następującej treści:

§ 11. 1. Dyrektor szkoły wyznacza kierownika wycieczki lub imprezy spośród pracowników pedagogicznych szkoły o kwalifikacjach odpowiednich do realizacji określonych form krajoznawstwa i turystyki.
2. Kierownikiem wycieczki lub imprezy może być także inna, wyznaczona przez dyrektora szkoły, osoba pełnoletnia, która:
1) ukończyła kurs kierowników wycieczek szkolnych,
2) jest instruktorem harcerskim,
3) posiada uprawnienia przewodnika turystycznego, przodownika lub instruktora turystyki kwalifikowanej lub pilota wycieczek

To również alternatywa dla osób, chcących rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem turystycznych wycieczek rowerowych, które zaczynają być coraz bardziej popularną formą uprawiania turystyki aktywnej.Przekazywanej przez nas wiedzy, to wiedza praktyczna, którą zdobywaliśmy przez lata naszej działalności.

organizujemy wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i Świecie
organizujemy rajdy i obozy młodzieżowe


Informacje ogólne
Kurs prowadzony jest w grupach kilkunastoosobowych. Każdy uczestnik kursu musi mieć ze sobą rower oraz kask podczas części praktycznej. Dzień pierwszy trwa ok. 8 godzin dydaktycznych z przerwami. Zajęcia są prowadzone w sposób warsztatowy (oprócz aspektów prawnych). Szkolenie prowadzone jest przez doświadczone osoby, które od lat zajmują się organizowaniem, prowadzeniem wycieczek, wypraw rowerowych. Trener posiada wykształcenie turystyczne. Kurs odbywa się przy min. 10 zgłoszonych osobach.

KURS MOŻEMY RÓWNIEŻ ZORGANIZOWAĆ W DOWOLNYM MIEJSCU POLSKI DLA MIN. 10 OSÓB. JEŚLI MASZ TAKĄ LUB MNIEJSZĄ GRUPĘ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Program kursu:
DZIEŃ 01 | Czas trwania: 09:00 – 16:30

Prezentacja Biura Podróży Variustur
Turystyka rowerowa | Co to jest? Dlaczego jest ona tak fascynująca?
Prawo | przepisy związane z organizacją rowerowych imprez
Bezpieczeństwo | najważniejszy punkt imprezy
Organizacja | na co zwrócić uwagę, aby impreza była udana
Promocja | jak wypromować naszą wycieczkę
Krajoznawstwo | to co przyciąga uczestników
Szlaki rowerowe | jakie one są i w jaki sposób po nich się poruszać
Przewodnik rowerowy | specyfika pracy
Sytuacje awaryjne | co może się wydarzyć i jak sobie z tym poradzić
Mapa | czyli jak ją czytać

DZIEŃ 02 | Czas trwania: 09:00 – 14:00
Praktyka. Wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas wycieczki rowerowej, prowadzonej przez kursantów. Tego dnia każdy z uczestników będzie miał zadanie do wykonania, które zweryfikuje zdobytą wcześniej wiedzę. Trasa wycieczki jest opracowywana przez kursantów dnia pierwszego. Tego dnia należy mieć ze sobą rower, kask etc.

Legitymacje, certyfikaty, zaświadczenia
Każdy uczestnik kursu, który ukończy szkolenie otrzymuje od nas legitymację Instruktora Turystyki Kwalifikowanej o specjalności Turystyka Rowerowa, zaświadczenie i certyfikat. Legitymacje są w wersji karty plastikowej, dlatego wysyłamy je uczestnikom pocztą w pierwszym tygodniu następnego miesiąca po szkoleniu.

Co musisz mieć ze sobą:

swój rower
swój kask
zdjęcie
zeszyt na notatki i długopis
Koszty przygotowania takiego szkolenia usługi wyceniamy indywidualnie.
Zapraszamy do organizowania wycieczek rowerowych z Biurem Podróży Variustur 82-300 Elbląg ul. 1 Maja 14 tel 55 239 43 35 biuro@variustur.pl www.variustur.pl
2018-06-09 08:43 anonim | Rajd rowerowy
Jakie obowiązki podczas rajdu rowerowego ma organizator?
2018-11-12 04:08 anonim |
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor <a href="http://onlinebuycytotec.site/">onlinebuycytotec.site.ankor</a>
2018-11-21 11:17 anonim | Projekt - Albo Grubo Albo Wcale
Witam serdecznie,
Z góry przepraszam za "spam", ale myślę, że może Was to zainteresować. Mój kolega wyruszył na wyprawę rowerową, zaczyna w Dubaju, a gdzie kończy? Sami możecie się przekonać. Na bieżąco wrzuca zdjęcia i aktualności ze swojej przygody na profilu https://www.instagram.com/albogruboalbowcaleee/ Nie prosił mnie o promowanie swojego bloga, ale pomyślałem, że mógłby on zainteresować koledgów i koleżanki "po fachu" ;)
Pozdrawiam
2018-12-05 11:37 anonim | Podróże rowerowe
MOże kogoś zainteresuje lub zainspiruje stroną

www.planetadzika.com
2019-01-28 13:32 anonim | Wynajem Busów z kierowcą + wynajem przyczepy na 6 rowery
Wynajem Busów z kierowcą
Luksusowy Bus ! Tym razem świeży , zaledwie 12 dniowy Renault Traffic III generacji. Renault Trafic Grand Passenger
8 osób + kierowca = 9 osób

hak holowniczy
dwa monitory z DVBT oraz z możliwością oglądania telewizji i filmów na USB+ PENDRAIW
bardzo duży bagażnik na walizki
Wynajem Busów w Elblągu z kierowcą

Spakuj Bagaż i wyjedź na wycieczkę

To nie jest zwykły Bus.
Najlepiej Wyposażony.
Najbardziej Komfortowy.
Najczęściej Wyszukiwany.
Najszybciej Dostarczony.
Luksusowy Bus !

• Renault Trafic Grand Passenger
• Weź swój Rower lub narty, deskę
• Zbierz ekipę 7-8 osób, zarezerwuj i wynajmij nasz Luksusowy Bus
• Spakuj bagaże do naszego Busa, przyczepkę !
• Zapewniamy nowy, sprawny pojazd na wymarzoną Wyczieczkę
• wynajem busa 9 os. z kierowcą
• wynajem przyczepy na 6 rowery + busa 9 os. z kierowcą

Uwaga Liczymy za rzeczywiste przejechane kilometry . Każda trasa jest liczona z miejsca wyjazdu z Elbląga
GRUPY ZORGANIZOWANE Nasza oferta obejmuje również transport na terenie Polski, Rosja i krajów UE. Istnieje także możliwość wypożyczenia pojazdu z kierowcą na
– wycieczki rowerowe , trekkingi , wyprawy wędkarskie
– wycieczki szkolne
wyjazdy na polowania
– wyjazdy na koncerty
– wyjazdy na imprezy sportowe
– przewozy na imprezy okolicznościowe i rodzinne
– przewozy do Ślubu i na wesela
– pielgrzymki
– przejazdy na narty
– przejazdy pracownicze
– przejazdy na szkolenia
– przejazdy na konferencje ,targi itp.
– pojazd wraz z kierowcą do dyspozycji wynajmującego
– zgodnie z zamówieniem

1. Najemca zapewnia noclegi i wyżywienie kierowcy poza granicami Elbląga
2. do ceny nie obejmuj opłat parkingowych, drogowych oraz za autostrady