Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Relacje z wypraw rowerowych

Relacje z wypraw rowerowych

W moje ostatnie studenckie wakacje mam zamiar zrobić około 6 tys. km sama na rowerze po Półwyspie Skandynawskim. Widok fiordów, przejechanie przez koło podbiegunowe i osobiste doświadczenie dnia polarnego zaważyły na kształcie mojej wyprawy. Nie jestem nowicjuszem, ale i tak będzie to nie lada wyzwanie (i pod względem długości trasy i czasu trwania wyprawy). Już nie mogę się doczekać
Samotna, wielomiesięczna podróż rowerowa po Ameryce Północnej, Środkowej oraz Południowej najwyższymi drogami i przełęczami obu kontynentów.
Aga i Adam w drodze z Maroko do Cape Town w Afryce
Droga z Manali do Leh to jedna z najwyższych dróg na Świecie, a przełęcz górska Khardung La uważana była do niedawna za najwyższą przejezdną przełęcz drogową na Świecie. Najnowsze pomiary pokazały jednak, że rzeczywista wysokość Khardung La to 5359 m, a miano najwyższej przejezdnej przełęczy przypadło Semo La, której wysokość wynosi 5565 m. Khardung La znajduje się 37 km od miasta Leh. Niższe partie drogi na przełęcz są pokryte asfaltem, ale wyższe partie są pokryte żwirem lub miejscami błotem powstałym na skutek topniejącego śniegu.
Liczba pozycji: