Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > BIKE DAYS 2014 Festiwal Filmów Rowerowych we Wrocławiu rusza juz w czerwcu

BIKE DAYS 2014 Festiwal Filmów Rowerowych we Wrocławiu rusza juz w czerwcu

Data: 2014-05-22
Źródło: Informacja własna

Wrocław jest nie tylko filmową, ale także rowerową stolicą Polski. W dniach 6-8 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, wyjątkowa w skali europejskiej inicjatywa. To aż 12 filmów o tematyce rowerowej, piknik na wrocławskim torze kolarskim, wystawa, debata i koncerty. Wydarzeniem Festiwalu będzie premiera filmu Unstoppables o niepełnosprawnych kolarzach trenujących przed paraolimpiadą w Londynie.

BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych jest kontynuacją zorganizowanego w maju 2013 roku przeglądu filmów o tematyce rowerowej Bike Day Śmigaj i Oglądaj.

– Jeździmy na rowerach i oglądamy filmy. Pomyśleliśmy, że jest wielu nam podobnych. Postanowiliśmy zintegrować środowisko. Potraktować słowa ROWER i KULTURA jak synonimy. Stąd BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych – mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 12 filmów o tematyce rowerowej i około rowerowej – sportowej, lifestylowej, kurierskiej. W Kinie Nowe Horyzonty, które jest współorganizatorem Festiwalu, zaprezentowanych zostanie szereg światowych produkcji – od klasycznych Złodziei rowerów Vittorio de Sici w cyklu KLASYKA GATUNKU po filmy premierowe, jak Unstoppables, opowiadający historię niepełnosprawnych kolarzy przygotowujących się do paraolimpiady w Londynie. W ramach czterech cykli filmowych i dwóch wydarzeń specjalnych wyświetlone zostaną filmy pełnometrażowe, krótkometrażowe, dokumentalne oraz fabularyzowane.

Cykl ALPE d’HUEZ  obejmie klasyczne dokumenty ze złotej ery Tour de France oraz produkcje współczesne. CMWC* to cykl filmowy prezentujący życie i pracę kurierów rowerowych, ŻYCIE Z SIODŁA natomiast to próba przedstawienia codzienności z perspektywy rowerzystów – rower w subkulturach, rower jako środek komunikacji, symbol sprzeciwu, wyzwanie, a może idea?

Festiwal skierowany jest do wszystkich, dla których rower i film są nieodłącznym elementem życia, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. – Zaprosimy sportowców, wraz z BWA Awangarda w ramach Biennale Sztuki Out of Something zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie. Spróbujemy udowodnić, że miasta mogą obejść się bez samochodów. Przede wszystkim jednak przypomnimy ludziom, że „rower to jest świat” – zapowiadają organizatorzy.

W ramach Festiwalu odbędzie się także wystawa w Galerii U i debata towarzysząca otwarciu imprezy. BIKE DAYS objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.
Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwal

(full) BIKE DAYS Festiwal FilmĂłw Rowerowych 2014-bike_days_2014_plakat.jpg

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!