Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Diabeł na rowerze z 72 piłkami i Jezusem na czubku

Diabeł na rowerze z 72 piłkami i Jezusem na czubku

Data: 2014-04-18
Źródło: Informacja własna

(full) Dieter Didi Senft-dieter_didi_senft.jpgDieter Didi Senf, słynny niemiecki kibic, który zawsze pojawia się w przebraniu diabła na wyścigach Tour de France i Giro d'Italia dotarł ze swoim rowerem ozdobionym piłkami i figurą Jezusa z Rio pod inny słynny pomnik w Świebodzinie.

Informacja o "Diable", który dotarł na rowerze ozdobionym 72 piłkami oraz figurą Jezusa na czubku pod pomnik naszego świebodzińskiego Jezusa, jest tak nieprawdopodobna, że sprawdziliśmy ją dwa razy u źródła zanim tu się ona pojawiła.

Didi Senft od 1993 roku jest nieformalną "atrakcją" dwóch największych wyścigów kolarskich: pojawia się tam w przebraniu czerwonego diabła oraz maluje symbol trójzębu na kilka minut przed pojawieniem się peletonu.

Niemiec jest także znany z konstrukcji ponad 120 unikatowych rowerów, w tym np. w kształcie gitary o wymiarach 5 metrów wysokości i 12 metrów długości, czy zrobionych z... grabi.

Teraz Didi pojawił się w Świebodzinie, aby swoim niezwykłym rowerem promować mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rio w Brazylii. Stąd ta figura Jezusa na czubku roweru.

Niemiec pojawił się także podczas ubiegłorocznych targów rowerowych Eurobike w Friedrichshafen.

Dieter Didi SenftDieter Didi SenftDieter Didi Senft

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!