Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Krystian Herba bije Rekord Guinnessa w Eureka Tower w Australii

Krystian Herba bije Rekord Guinnessa w Eureka Tower w Australii

Data: 2014-02-04
Źródło: Informacja własna

Krystian HerbaKrystian Herba, polski sportowiec, dzisiaj (4 lutego) będzie bił Rekord Guinnessa w Eureka Tower w Melbourne. Wyskoczy rowerem po schodach na szczyt najwyższego budynku na półkuli południowej.

32-letni Krystian Herba pochodzi z Rzeszowa. Specjalizuje się w trialu rowerowym. To wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów na świecie. Jego pasją jest zdobywanie na rowerze najwyższych budynków świata. Na koncie ma już 8 takich wyczynów, m.in. Millennium Tower w Wiedniu w Austrii, MesseTurm we Frankfurcie w Niemczech, Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Krystian Herba17 marca 2013 roku Krystian pokonał 2754 stopnie Shanghai World Financial Center w Chinach. Ustanowił tam Rekord Guinnessa. Od tego czasu nikt go nie pobił. W Eureka Tower, zamierza poprawić swój rekord.
Krystian, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w szkole średniej, od ponad pół roku przygotowywał się do wyzwania, a ostre treningi zaczął już w październiku. Biegał kilka razy w tygodniu po ok. 20 km, skakał rowerem w rzeszowskim wieżowcu i warszawskim hotelu InterContinental. Jest świetnie przygotowany do olbrzymiego wysiłku, porównywalnego z przebiegnięciem maratonu.

W Australii jest już od tygodnia. Po to, by się zaklimatyzować. Różnica czasu między Polską a Australią to 10 godzin. Olbrzymia jest też różnica temperatur. W Rzeszowie leży śnieg i termometry pokazują ok. -10 – 15 st. C. a w Melbourne jest prawie +40 st. C.

Krystian HerbaJak będzie wyglądał wyczyn? Krystian najpierw pokona 77 pięter, po czym zjedzie windą na parter i znów rozpocznie wspinaczkę, tym razem po ostatnie - 88 piętro. Regulamin Guinnessa dopuszcza taką możliwość. Jest jednak pewien warunek. Sportowiec cały czas musi być na rowerze i ani raz nie może podeprzeć się o ścianę, czy podłogę.

W sumie Krystian przemierzy 2919 stopni klatki schodowej.

Rower Krystiana jest prawdopodobnie najlżejszym rowerem tego typu na świecie. Waży zaledwie 6,6 kg. Ta waga jest bardzo ważna, bo bijąc rekord Polak musi podrzucić rower ok. 1,5 tys. razy.

W biciu rekordu będzie mu towarzyszyć żona Natalia, która jest jego menedżerką oraz 3-miesięczna córeczka Emilia.

Krystian HerbaZdobyte przez Krystiana drapacze chmur:

  • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, 26 maja 2009 - 785 schodów
  • InterContinental w Warszawie, 6 lutego 2010 - 859 schodów
  • Altus w Katowicach, 5 czerwca 2010 - 908 schodów
  • Millennium Tower w Wiedniu w Austrii, 2 października 2010 – 818 schodów
  • Gran Hotel Bali w Benidorm w Hiszpanii, 6 lutego 2011– 921 schodów
  • MesseTurm we Frankfurcie w Niemczech, 5 listopada 2011 – 1212 schodów
  • Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 30 stycznia 2012- 2040 schodów
  • Shanghai World Financial Center w Chinach, 17 marca 2013 – 2754 schody
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!