Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Lauf - nowe spojrzenie na amortyzację rowerową - zawieszenie piórowe

Lauf - nowe spojrzenie na amortyzację rowerową - zawieszenie piórowe

Data: 2013-07-31
Źródło: Informacja własna

Islandzki Lauf zademonstrował nietypowy, lekki amortyzator przeznaczony do 29-erów. Zastosowanie specjalnych sprężyn piórowych pozwoliło na transformację karbonowego sztywniaka w widelec amortyzowany z 60mm skokiem.

Amortyzator piórowy Lauf Trail Racer

Konstrukcja Lauf Trail Racer całkowicie odbiega od spotykanych dotychczas amortyzatorów pneumatycznych i sprężynowych. Zrezygnowano tutaj z zastosowania goleni górnych i dolnych i przeniesiono całą mechanikę amortyzatora na zewnątrz. Nowe zawieszenie opiera się o sztywny, karbonowy widelec, w charakterystyczny sposób wygięty do przodu oraz  niezależny "pantograf", do którego montowane jest koło oraz zacisk hamulca tarczowego. Widelec połączony jest z "pantografem" przy pomocy czterech zespołów blaszek, wykonanych z niezwykle trwałego kompozytu. 

Kompletny amortyzator waży zaledwie 980g i już od 2014 roku dostępny będzie w sprzedaży (w 6 wersjach kolorystycznych). Niestety projekt obejmuje tylko widelce w rozmiarze 29'. Cena nowego widelca jeszcze nie jest znana. Wszystkie podzespoły wykonane zostały z materiałów kompozytowych, co według producenta, gwarantuje żywotność widelca na ponad 140 tyś. uderzeń (czyli około 5 lat bezawaryjnego, regularnego użytkowania). Dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu najwyższej jakości elementów karbonowych, Lauf Trail Racer charakteryzuje się progresywną kulturą pracy, co zapobiega uszkodzeniom, nawet przy silnych uderzeniach. Najciekawszą cechą nowego amortyzatora jest całkowita bezobsługowość - koniec z pompowaniem, smarowaniem, uciekającym powietrzem i wyciekami oleju!

Kompletny amortyzator waży zaledwie 980g i już od 2014 roku dostępny będzie w sprzedaży (w 6 wersjach kolorystycznych). Niestety projekt obejmuje tylko widelce w rozmiarze 29'. Niestety cena nowego widelca jeszcze nie jest znana.


Amortyzator piórowy Lauf Trail Racer

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!