Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Rzeszów: Wkrótce ruszy wypożyczalnia miejskich rowerów

Rzeszów: Wkrótce ruszy wypożyczalnia miejskich rowerów

Data: 2010-07-05
Źródło: pap

Jeszcze przed wakacjami ruszyć ma wypożyczalnia rowerów miejskich w Rzeszowie. Władze miasta podpisały już umowę z firmą, która dostarczy rowery i zorganizuje system ich wypożyczania.

Jak poinformował PAP w czwartek Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, początkowo będzie można wypożyczyć ponad 100 rowerów w siedmiu lokalizacjach.

"Docelowo ma być 20 lokalizacji i o wiele więcej rowerów. Firma, która wygrała przetarg dostarczyć ma stacje bazowe, oprogramowanie umożliwiające korzystanie z wypożyczalni oraz specjalne rowery, które będą miały zabudowane tylne koło, muszą być też tak skonstruowane, aby nie można ich było np. sprzedać na części czy zniszczyć" - dodał Kiczor.

Władze Rzeszowa chcą, aby wypożyczalnia rowerów rozpoczęła działać jeszcze przed końcem wakacji - w sierpniu, tak by mogli z niej skorzystać turyści.

Jak podkreślił Kiczor firma, która wygrała przetarg, sfinansuje budowę stacji bazowych oraz zakup rowerów.

"Firma będzie zarabiać na wypożyczaniu jednośladów, miasto wydzierżawi inwestorowi teren, na którym powstaną parkingi dla rowerów. Spółka będzie mogła wynajmować powierzchnię reklamowe na rowerach i na stacjach bazowych" - wyjaśnił Kiczor.

Wypożyczenie roweru będzie bardzo proste. Jednoślady będą stały w tzw. bazach, rozstawionych po Rzeszowie, aby wypożyczyć pojazd będzie trzeba założyć w internecie konto i wpłacić na nie pieniądze, kwota będzie zależeć od czasu, na jaki chcemy pożyczyć rower. Po otrzymaniu specjalnego numeru PIN, będzie można odpiąć rower z bazy.

Miejskie wypożyczalnie rowerów to usługa rozpowszechniona w wielu miastach zachodniej Europy. Podobne rozwiązania od lat z powodzeniem działają m. in. w Barcelonie i Paryżu. W Polsce działa w Krakowie.

W Rzeszowie jest najdłuższa sieć ścieżek rowerowych na Podkarpaciu - liczy ok. 60 kmwypoży

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!