Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Vee Apache Fatty Slick - opony typu slick do fatbike

Vee Apache Fatty Slick - opony typu slick do fatbike

Data: 2016-11-03
Źródło: Informacja własna

Do rowerów fatbike z oponami o szerokości powyżej 3" zdążyliśmy się przyzwyczaić. Do tej pory były do nich dostępne wyłącznie opony z górskim bieżnikiem. Teraz pojawiła się nowość - zupełnie "łysa" opona typu slick o szerokości 4,5".

Vee Apache Fatty Slick

Wynalazek jest o tyle dziwny, że opony tego rodzaju są stosowane wszędzie tam, gdzie znaczenie ma szybkość - w rowerach szosowych, torowych, czasowych czy trekkingowych. Rowerzystę na fabike raczej trudno posądzić o zamiłowanie do dużych prędkości. Ten typ roweru jest wręcz synonimem wolnej jazdy. Potężne opony mają za zadanie przede wszystkim utrzymać dobrą przyczepność z gruntem co pozwala mu wjechać tam gdzie inne rowery nie dadzą sobie rady.

Producent pisze o oponie, że łączy zalety grubego koła z niskimi oporami toczenia. To jak połączenie ognia i wody. Do czego ma służyć Apache Fatty Slick? Chyba tylko do bicia rekordów szybkości w kategorii rowerów fatbike...

Sugerowane ciśnienie wynosi 20-40 PSI (1.4-2.8bar) co jest znacznie większą wartością niż zalecane ciśnienie w oponach bieżnikowanych do fatbike.  Vee Apache Fatty Slick waży 1 kilogram i kosztuje 120$.

 Vee Apache Fatty Slick

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2016-12-23 10:42 anonim | slick
Testował to ktoś. Jaki to ma sens w ogóle? Z ciekawości zamówiłbym do swojej indiany fat bike, ale trochę szkoda mi hajsu, bo to raczej taka fanaberia.
2016-12-29 19:53 anonim | dron
Czy fatbike'i z elektromarketów za 600 zł są coś warte? czy lepiej dorzucić drugie tyle i kupić porządny sprzęcior w dobrym sklepei rowerowym
2016-12-31 16:57 anonim | osprzęt
Znam indiany, polska młoda marka... z tego co widziałem to osprzęt mają całkiem niezły, a opony sa u mnie na drugorzędnym planie.
2017-10-25 15:04 anonim | Opony do Fatbike
Opony do Fat bike ICE GOLEM i PHAT KATANA w rewelacyjnych cenach kupisz na inbike.pl