Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Przewodniki i mapy > Okolice Krakowa na rowerze

Okolice Krakowa na rowerze

typ przewodnik
autor Miłosz Kedracki
województwo małopolskie
region Kraków
wydawnictwo Pascal
data wydania 2003
okładka półtwarda, spirala
ilość stron 152
szacunkowa cena 30 zł
inne informacje format: 133x197 mm
Seria:
Przewodniki dla aktywnych (na rowerze) - odpoczywaj, jak nigdy!
opis

W przewodniku opisano wycieczki po najciekawszych zakątkach okolic Krakowa.
Już po kilkunastu minutach od wyjazdu z centrum będzie się można przekonać, jak wiele atrakcji leży w zasięgu przysłowiowego rzutu rowerowym siodełkiem: lasy, enklawy dzikiej przyrody, ciekawe zabytki, a nieco dalej - kultowe podkrakowskie dolinki, fascynujące formacje wapienne na Jurze, malownicze ruiny, skanseny, a do tego miejsca doskonałe na dłuższą przerwę w podróży, podczas której można sobie po prostu beztrosko poleniuchować. Amatorom górskich wyczynów sprawią satysfakcję wyprawy w Beskid Makowski oraz w Gorce. Krótko mówiąc - jest w czym wybierać. Jeszcze jedna istotna sprawa: opisywane eskapady nie wymagają najdroższych i cudów techniki. Na ogół w zupełności wystarczy zwykły, byle sprawny rower.

24 wycieczki zaproponowane w przewodniku obejmują siedem wydzielonych przez Autora mikroregionów. Pod względem stopnia trudności są zróżnicowane - te biegnące w pobliżu miasta należą do najłatwiejszych, wręcz relaksowych, i nie wymagają żelaznej formy, a zatem nadają się doskonale na rodzinne wyprawy. Trzeba jednak zaznaczyć, że wśród naszych propozycji są i takie (szczególnie terenowe), które podniosą poziom adrenaliny nawet zaawansowanym cyklistom, a rowerowe eskapady w góry to już całkiem poważne wyzwanie.

Większość wycieczek wzbogaciliśmy o warianty modyfikujące przebieg głównej trasy (w opisach wyróżniliśmy je inną czcionką i strzałkami). Niektóre z opcji wydłużają wycieczkę, inne ją skracają; są warianty łatwiejsze dla zmęczonych, są i takie, które wymagają solidniejszego przygotowania i kondycji. Niektóre pozwolą ominąć mniej atrakcyjne odcinki, inne zaprowadzą do jakiegoś wyjątkowego zakątka.

Wycieczki zaplanowano tak, by można również samodzielnie wprowadzać pewne urozmaicenia - przeskakiwać z trasy na trasę, łączyć dwie wycieczki w jedną lub zdecydować się na szybszy powrót, jeśli na przykład domaga się tego organizm. Można też połączyć kilka wycieczek w poważniejszą, kilkudniową albo jeszcze dłuższą wyprawę. Jedno jest pewne - nudno nie będzie.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!