Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2018 (ECC 2018) nie odbędzie się

Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2018 (ECC 2018) nie odbędzie się

Data: 2017-11-14
Źródło: Informacja własna

Zyskująca coraz większą popularność rywalizacja miejskich rowerzystów pod nazwą Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) w 2018 roku nie odbędzie się.

Organizatorzy nie informują o przyczynach przerwy - bo takie określenie znalazło się w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu.

Przypomnijmy: European Cycling Challenge (ECC) to trwająca od 6 lat rywalizacja polegająca na jak przejechaniu jak największej ilości kilometrów przez mieszkańców miast. Chodzi o dojazdy komunikacyjne w obrębie miasta a nie wycieczki turystyczne. Współzawodnictwo jest prowadzone od 6 lat od 1 do 31 maja.

Ciekawostką jest, że w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym prym wiodą polscy rowerzyści wielokrotnie wygrywając rywalizację. W 2017 roku pierwsze miejsce przypadło tureckiej metropolii İzmir, a na kolejnych znaleźli się: Gdańsk, Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław. W 2015 i 2016 na pierwszym miejscu był Gdańsk, na drugim Wrocław, a na trzecim Warszawa. W 2014 rywalizację wygrała Warszawa, a na kolejnych miejscach były Łódź i Rzym.

Czyżby organizatorom znudziła się polska dominacja?

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2018-04-18 10:51 anonim | Izmir - Oszust
Ciekawostką jest, że rowerzyści z Izmiru nagminnie przepływali promem na drugą stronę zatoki, nie wyłączając aplikacji Naviki, więc droga morska również była zaliczana do pokonanego dystansu.