Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Przewodniki i mapy > Okolice Łodzi na rowerze

Okolice Łodzi na rowerze

typ przewodnik
  półtwarda, spirala,
autor Lasociński Dawid
województwo łódzkie
region Łódź
wydawnictwo Pascal
data wydania 2004
okładka półtwarda, spirala
ilość stron 160
szacunkowa cena 30 zł
inne informacje Seria: Przewodniki dla aktywnych (na rowerze) - odpoczywaj, jak nigdy!
opis

Opisy spokojnych rodzinnych wycieczek i takich, które podniosą poziom adrenaliny nawet zaprawionym w bojach bikerom oraz rozdział poświęcony przygotowaniom do wycieczki. Rower jaki jest, niby każdy widzi, ale...

21 wycieczek: Arturówek, Łagiewniki, Grotniki, Sokolniki, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich - w okolicach Łodzi naprawdę jest gdzie jeździć.

Opisy tras zamieszczone w przewodniku są zwięzłe, konkretne i jasne, wzbogacone informacjami o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi, również tych, gdzie można coś przekąsić czy po prostu odpocząć.
Dołączone w specjalnym pakiecie mapki (każda na osobnym kartoniku) nie pozwolą zabłądzić, nawet jeśli ktoś by się o to starał.

Większość tras wzbogacono wariantami, dzięki którym spokojna kilkugodzinna przejażdżka może się zmienić w całodniową eskapadę. Są też warianty, które znacznie skracają bądź ułatwiają wycieczkę. Jedne i drugie wprowadzają urozmaicenie i pozostawiają sporo swobody w zaplanowaniu wyprawy.

W 2007 roku ukazało się kolejne wydanie przewodnika wydanie o tytule "Łódź i okolice. Przewodnik rowerowy"


Autor

Dawid Lasociński Ur. 1962 r., historyk, redaktor, zapalony turysta nie tylko rowerowy. Co roku stara się wraz ze znajomymi poznać na rowerze inny zakątek Polski. Jest współautorem przewodnika po Łodzi.

Od autora

Co roku spotykam coraz więcej ludzi na ścieżce rowerowej do Łagiewnik. Są wśród nich młodzi, starsi, osoby w średnim wieku, nastolatki i całkiem małe dzieci. I co roku słyszę pytania: gdzie pojechać? Czy w okolicach Łodzi poza Łagiewnikami jest jeszcze coś ciekawego? Mogę więc mieć nadzieję, że ktoś skorzysta z moich doświadczeń rowerowych. Wybór tras wycieczek zawsze jest subiektywny i być może ten, jakiego dokonałem, nie każdemu będzie odpowiadał. Ale przecież nie o to chodzi, by trzymać się uparcie opisanych szlaków. Moje propozycje można potraktować jako punkt wyjścia do poszukiwań własnych ścieżek, świetnych miejsc na piknik czy sympatycznych knajpek, wytyczania własnych tras.

Okolice Łodzi i sama Łódź co roku się zmieniają. Budowa autostrady, jak na razie mitycznej, przemodeluje krajobraz terenów na północ od miasta. Kolejne centrum handlowe może spokojną dotąd uliczkę zamienić w rwący strumień samochodów, dlatego też własna inwencja jest jak najbardziej wskazana.

Zdaję sobie sprawę, że rozłożenie tras nie jest równomierne. Planując je, brałem pod uwagę przede wszystkim atrakcyjność i popularność poszczególnych terenów w pobliżu Łodzi, takich jak Łagiewniki, Grotniki i Sokolniki, a także Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Inne rejony, pomimo że ciekawe, są rzadziej odwiedzane, jednak i na nie z pewnością przyjdzie pora.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!