Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Poradniki > Ostre Koło. Globalna kultura ostrego koła

Ostre Koło. Globalna kultura ostrego koła

typ poradnik Ostre Koło. Globalna kultura ostrego koła
autor Andrew Edwards i Max Leonard
wydawnictwo  Vesper
data wydania 2012'05
okładka miękka
ilość stron 144
szacunkowa cena 50 zł
inne informacje Format: 210x245 mm
(+ skrzydełka 150 mm)
Kreda

opis

Książka jest w całości poświęcona - ostatnio bardzo modnemu wśród mieszkańców miast rodzajowi roweru zwanemu "ostre koło". Przez swoich zwolenników jest on wychwalany jako najbardziej efektywny sposób przemieszczania się jednośladem. Minimaliści uwielbiają go. Kobiety zachwycają się ich stylem. Ci, którzy nawet nie wiedzą na czym polega ta moda są przerażeni patrząc na używających tego wynalazku kurierów ścigających się z czasem, ale chyba też ze śmiercią. I pomyśleć, że ostre koło służyło brytyjskim kolarzom klubowym, szukającym sposobu na podtrzymanie formy podczas ciemnej i mokrej zimy.

Rower jest często określany mianem najważniejszego wynalazku ludzkości, a ostre koło to rower sprowadzony do podstaw, do elementarnego, najczystszego wyrażenia wariacji na temat diamentowej ramy. Dlaczego stało się tak popularne? Ostre koło to najbardziej efektywny sposób na przemieszczanie się po wyłożonym drewnem owalu. Było również wykorzystywane przez brytyjskich kolarzy klubowych, szukających sposobu na podtrzymanie formy podczas ciemnej i mokrej zimy.

Obecnie w miastach całego świata tysiące ludzi podążają za przykładem kurierów, używając rowerów torowych i konwersji roweru szosowego na ostre koło jako środka transportu, ucieczki i wyzwolenia? po prostu jeżdżąc, bo ostre koło to wspaniała zabawa. Ich rowery są jak dzieło sztuki, za pośrednictwem którego wyrazić można swoją indywidualność, a jednocześnie przynależność do ostrokołowej społeczności. Elementarne i spartańskie - ta prostota ostrego koła wyrażona jest w czystej formie jego konstrukcji oraz w jeździe na nim. 

Książka zrodziła się z miłości do ostrokołowej jazdy po mieście, przestrzeni poza nim oraz na torze, a także z fascynacji rowerem jako obiektem sztuki przemysłowej. W odróżnieniu od książki Lance'a - nasza poświęcona jest głównie rowerowi. Ostre koła o ramach w kształcie diamentu są zasadniczo takie same jak te budowane w dziewiętnastym wieku. Stanowią namacalny dowód powrotu do korzeni kolarstwa, wczesnego Tour de France i brutalnych sześciodniówek; są naszym sposobem, żeby poczuć się - chociaż trochę - jak tytani kolarstwa, bijący rekordy w jeździe godzinnej, startujący na olimpijskim torze czy w Keirinie. Stają się w końcu estetycznym punktem odniesienia również dla artystów i designerów, biorących udział w kształtowaniu mody i kultury ulicy. Jazda na ostrym kole jest doświadczeniem wspólnym na całym świecie dla kurierów, pędzących na złamanie karku w dół wzgórz San Francisco, maniaków, gwiazd kolarstwa torowego, dzieciaków z ulicy oraz wszystkich używających go po prostu jako środka komunikacji.

Nie ma jednej kultury ostrego koła, ale setki, zatem ta książka nie może być kompletnym almanachem. Jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego rowery o elementarnej budowie są tak szczególne. Będziemy pędzić przez skrzyżowania formy, funkcjonalności, stylu i kultury, węzły relacji i wpływów, a wszystko w samych sercach miast ostrokołowej obsesji. Autorzy zamieścili  archiwalne zdjęcia tych wyjątkowych maszyn, informacje o ich sportowych wyczynach oraz współczesne fotografie ostrych kół.


Ostre Koło. Globalna kultura ostrego kołaOstre Koło. Globalna kultura ostrego kołaOstre Koło. Globalna kultura ostrego kołaOstre Koło. Globalna kultura ostrego kołaOstre Koło. Globalna kultura ostrego koła

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2020-07-03 17:26 anonim |
Hi. I have checked your wrower.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank hi in google. But you can fix this issue fast. There is a tool that generates articles like human, just search in google: miftolo's tools