Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Przewodniki i mapy > Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy - przewodnik rowerowy

Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy - przewodnik rowerowy

typ przewodnik
skala 1:75 000
województwo dolnośląskie
region Wzgórza Trzebnickie,Dolina Baryczy
wydawnictwo Studio Plan Jelenia Góra
data wydania 2006
okładka miękka, spiralna
ilość stron 86
szacunkowa cena 14 zł
inne informacje format: 12 x 19 cm
opis

Przewodnik zawiera mapy, plany, opisy atrakcji turystycznych z barwnymi fotografiami.

Atlas Rowerowy jest zwięzłym przewodnikiem dla rowerzystów po znakowanych w terenie szlakach rowerowych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy. W Atlasie ujęto obszar leżący od granic miasta Wrocławia po pogranicze śląsko - wielkopolskie, czyli około 60 km na północ. W praktyce obejmuje on powiaty: trzebnicki, milicki oraz gminy Dobroszyce i Długołęka.

Dla wprawnych rowerzystów obszar opisany w Atlasie może być osiągalny w ciągu jednodniowej wycieczki z Wrocławia, inni mogą skorzystać z dowozu rowerów na miejsce pociągiem, samochodem bądź zanocować w jednej z licznych kwater agroturystycznych znajdujących się w terenie. W Atlasie ujęto również propozycje wyjazdu rowerem z miasta Wrocławia oraz dojazd do miejscowości i tras rowerowych leżących w Wielkopolsce.

Wzgórza Trzebnickie, zwane popularnie Górami Kocimi oraz leżąca na północ od nich Dolina Baryczy ze Stawami Milickimi to prawdziwy raj dla rowerzystów. Morenowe, polodowcowe wzgórza zapewniają urozmaiconą konfigurację terenu z podjazdami i zjazdami a przy okazji rozległe widoki, sięgające przy dobrej widoczności nie tylko Wrocławia ale i Ślęży a nawet Karkonoszy. Płaska Dolina Baryczy to kraina lasów i stawów rybnych wyglądających jak naturalne jeziora. To teren słabiej zaludniony ale za to poprzecinany szeregiem utwardzonych dróg leśnych, wręcz wymarzonych dla turystyki rowerowej.

Poza atrakcjami przyrodniczymi na krajoznawców czekają ciekawe zabytki architektury: bazylika w Trzebnicy z grobem św. Jadwigi, pałace w Bagnie i Miliczu, zabytkowe układy miast w Prusicach i Sułowie, uzdrowisko w Obornikach Śląskich, zamek w Żmigrodzie, drewniany kościół w Trzebicku i wiele innych.

Przykładowe trasy wycieczek, opisanych w przewodniku:

  • Do grobu św. Jadwigi - Trzebnica
  • Przez dawne wsie cysterek Trzebnickich
  • Przez pogranicze śląsko-wielkopolskie
  • Przez lasy i stawy milickie
  • Przez gotyckie kościółki
  • Szlak Stawów Milickich
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!