Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Poradniki > Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego

Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego

typ poradnik
autor Lennard Zinn
wydawnictwo Buk Rower
data wydania 2004
okładka miękka
ilość stron 380 stron; 360 ilustracji
szacunkowa cena 45 zł
inne informacje 26,5 x 20,5 cm
http://www.bukrower.pl >>
Przekład: Joanna Kubiak
Konsultacja merytoryczna: Jan Cytawa
opis

Podręcznik napraw i serwisu rowerów górskich. Książka zawiera szczegółowe instrukcje obsługi i naprawy wszystkich części roweru górskiego. Krok po kroku, punkt po punkcie autor prowadzi czytelnika przez skomplikowane czynności. Dzięki temu każdy może profesjonalnie serwisować i naprawiać swój rower.
Zaletą publikacji jest również bogactwo ilustracji. Ponad 360 rysunków przedstawia budowę części w rozmaitych, dostępnych na rynku wariantach. Grafiki pokazują także, w jaki sposób części serwisować, naprawiać, czyścić i instalować.

Ponad 360 rysunków przedstawiających budowę oraz serwisowanie każdej części w rowerze górskim. Dokładne instrukcje, krok po kroku wyjaśniające wykonanie poszczególnych czynności. Wszystko opisane w sposób prosty, "łopatologiczny", czasem aż do przesady. Z pewnością nie będziesz mieć wątpliwości jak należy wykonać m.in.:

  • konserwację łańcucha;
  • regulację hamulców;
  • demontaż i serwisowanie pedałów, suportów, piast, przerzutek;
  • regulację i serwisowanie amortyzatorów;
  • odpowietrzanie hamulców tarczowych oraz prostowanie tarcz;
  • balansowanie amortyzatorów w rowerach full susspension;
  • instalację sterów;
  • jak wybrać i dopasować dla siebie rower.

AUTOR
Lennard Zinn to znany w Stanach Zjednoczonych projektant i konstruktor ram rowerowych własnej marki. Logo "Zinn" widnieje na ramach rowerów z najrozmaitszych kategorii - od szosówek, przez hardtaile i fulle, po rozwiązania dla nietypowych rowerzystów, choćby takich, którzy mają ponad dwa metry wzrostu. Lennard Zinn buduje tandemy, rowery składane, karbonowe, tytanowe, a także widelce oraz korby.
Lennard Zinn od wielu lat publikuje artykuły w uznanym czasopiśmie "VeloNews" i jest autorem podręczników serwisowania rowerów zarówno górskich, jak i szosowych. Spod jego pióra wyszły takie tytuły, jak: "Zinn and the art of Road Bike Maintenance", "Zinn's cycling primer: maintenance tips and skills building for cyclists", "The mountain bike performance handbook" oraz " Bike Owner's Manual". "Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego" to najpopularniejsza z jego książek. W wersji anglojęzycznej doczekała się już czterech wydań. Co kilka lat Lennard Zinn piszę tę książkę niemal od nowa, starając się nadążyć za rozwojem technologii rowerowych.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!