Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > European Cycling Challenge - polskie miasta stają do rywalizacji

European Cycling Challenge - polskie miasta stają do rywalizacji

Data: 2015-04-08
Źródło: Informacja własna

Już pięć polskich miast stanęło do konkursu European Cycling Challenge -  czyli rowerowej rywalizacji mieszkańców.

European Cycling Challenge to kampania zainicjowana w 2012 r. przez Bolonię w której biorą udział drużyny złożone z mieszkańców miast. Każda z nich przy pomocy darmowej aplikacji na smartfon rejestruje swoją codzienną rowerową aktywność. W tegorocznej edycji startuje 32 miasta w tym pięć z Polski: Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Wrocław i Łódź.

Miasta będą nagradzane w dwóch kategoriach: najdłuższy łączny dystans przejechany przez mieszkańców oraz najbardziej rowerowe miasto (najdłuższy dystans w przeliczeniu na liczbę mieszkańców).

Warto wspomnieć, że w ubiegłorocznej edycji brały udział 3 polskie miasta i zostały one sklasyfikowane bardzo wysoko: Warszawa - na pierwszym miejscu, Łódź na drugim, a Gdynia na piątym miejscu.

Rywalizacja będzie się toczyć od 1 do 31 maja. Aby wziąć w niej udział należy pobrać specjalną aplikację na smartfona Cycling365. Rejestrowane będą tylko podróże z prędkością średnia poniżej 25 km/h, prędkością maksymalna poniżej 40 km/h oraz dystansem poniżej 30 km. Pamiętajmy że konkurs dotyczy tylko i wyłącznie podróży komunikacyjnych - nie można rejestrować ani sportowej ani turystycznej aktywności. Można za to korzystać z miejskich wypożyczalni rowerów.

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-05-05 21:57 anonim | Regulamin
Limity są trochę wyższe:
"Przejazdy, ze średnią prędkością większą niż 30 km/h i jednocześnie maksymalną prędkością większą niż 45 km/h, lub dłuższe niż 35 km nie będą zliczane w ?Tabeli Wyników?, ponieważ będą traktowane jako treningi sportowe bądź przejazdy wykonywane innymi niż rower środkami transportu."