Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Sombra - "klosz" na tylne światło

Sombra - "klosz" na tylne światło

Data: 2015-04-03
Źródło: Informacja własna

Oświetlenie diodowe od wielu już lat na dobre zagościło wśród rowerzystów. Na przestrzeni ostatniej dekady pomysł jasnego i taniego światła był doskonalony i ulepszany do tego stopnia, że lampki LED z bliskiej odległości mogą być niebezpieczne; często rażą, przeszkadzają i rozpraszają innych użytkowników drogi.

Aby zniwelować te odczucia Offen Canfi zaprezentował klosz na lampy LED, dwoisty "dyfuzor"- Sombra.

Sombra sprawia, że światło jest widoczne z każdego kierunku, jednocześnie redukuje efekt jasnego punktu diod o wysokiej mocy.

Sombra- "klosz" na tylne światło

"Legenda głosi", że pomysł został zainspirowany jazdą po Londynie, gdzie wynalazca (Offer Canfi) został oślepiony tylnym światłem przejeżdżającego rowerzysty. Wrócił, podobno, do domu i zaczął czytać książk. Przy okazji zobaczył abażur lampy i... narodził się pomysł.

Sombra- "klosz" na tylne światło

Rowerowy "abażur" Sombra wykonany jest z prześwitującego polipropylenu i powinien pasować do większości rowerów dostępnych na rynku, przez mocowanie do zacisku sztycy. Rozproszenie światła przez plastik sprawia, że rower jest widoczny ze wszystkich stron. Dodatkowo, poprzez mniejsze oślepianie jadących z tyłu (bądź z boku) samochodów, pozwala lepiej oszacować prędkość i odległość rowerzysty.

Sombra- "klosz" na tylne światło

W trakcie realizacji projektu Canfi próbował z papierem i aluminium, w efekcie końcowym zamienił wszystko na polipropylen. Nawet po finalnym zastosowaniu tego materiału próbowano kilka kształtów produktu, żeby sprawdzić, który spisuje się najlepiej.

Sombra zrobiona z całkowicie odnawialnych materiałów, dostarczana jest do klienta w zwykłej kopercie, w każde miejsce na świecie.

 

Krzysztof Troszczyński

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!