Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Lumicycle InSight - tylne światlo z... akcelerometrem

Lumicycle InSight - tylne światlo z... akcelerometrem

Data: 2014-04-17
Źródło: Informacja własna

Lumicycle InSightŚwiatła hamowania od lat powszechnie używane przez samochody i motory zapewniają większe bezpieczeństwo kierowcom, którzy są informowani o gwałtownym zmniejszaniu się prędkości pojazdu poprzedzającego. Podobne rozwiązanie dla rowerzystów zaprezentował Brytyjski producent oświetlenia rowerowego Lumicycle.

Najnowszy model tylnej lampki - InSightma wbudowany akcelerometr, który mierzy przyspieszenie roweru. W momencie gdy czujniki typu g-sensor zarejestrują gwałtowny spadek prędkości zapala się mocne czerwone światło o natężeniu 200 lumenów. Dzięki temu jadący z tyłu kierowcy są informowani o manewrze rowerzysty.

Lumicycle InSightLampka spełnia także funkcję normalnej tylnej czerwonej lampki o jasności 50 lumenów.

Podobne produkty pojawiały się już na rynku, ale zazwyczaj były to rozwiązania gdzie czujnik hamowania był powiązany kablem z hamulcem. Jego użycie uruchamiało światło "Stop". W Lumicycle InSigh czujnik jest bezprzewodowy i niezależny od zastosowanego rodzaju hamulców.

Jak podkreśla producent - według brytyjskiego Departamentu Transportu 80 % wszystkich wypadków rowerowych ma miejsce w ciągu dnia, a 25 % z nich to sytuacje, gdy rowerzysta jest uderzony od tyłu.

Lumicycle InSight  pojawi się w sklepach na początku maja i będzie kosztować 80 funtów brytyjskich. Na razie nie wiadomo kiedy i za ile będzie można go kupić w Polsce.

Lumicycle InSight

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!