Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Rewolucyjne opony Schwalbe Procore - nigdy więcej snake'ów!

Rewolucyjne opony Schwalbe Procore - nigdy więcej snake'ów!

Data: 2014-02-11
Źródło: Informacja własna

Niemiecki koncern Schwalbe pokazał prototyp dwukomorowej opony z dwoma wentylami. Rewolucyjny wynalazek umożliwia jazdę z minimalnym ciśnieniem w oponach bez zagrożenia snake’ami. Początkowo Schwalbe i producent kół Syntace pracowali nad systemem osobno, teraz jednak połączyli siły w rozwoju technologii.

Opona Procore składa się z dwóch niezależnych komór. Dzięki niskiemu ciśnieniu w zewnętrznej komorze toczy się łatwiej na nierównym terenie i zapewnia większą przyczepność. Opony mogą dostosować się do terenu i przy kontakcie z podłożem reagować z większym wyczuciem. Jednocześnie w wewnętrznej komorze jest wysokie ciśnienie co zapobiega powstawaniu snake’ów i uszkodzeniom obręczy przy najechaniu na kamień.

Kolarze, którzy wzięli udział w testach nowego wynalazku byli zachwyceni nowymi możliwościami. Przy ciśnieniu rzędu 1 bar przyczepność opony jest niesamowita. Powierzchnia styku z podłożem jest bardzo duża i opona rzadko ślizga się po luźnym terenie. Lepsza kontrola umożliwia rozwijanie większych prędkości z mniejszym ryzykiem wywrotki.

Magda Mokrzan

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!