Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Wraszawa: rowery na Targach Turystyki i Wypoczynku

Wraszawa: rowery na Targach Turystyki i Wypoczynku

Data: 2014-04-04
Źródło: Informacja własna

Podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, szczególnie ważne będą rowery. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, które będą na nich czekały.Firma MT Targi Polska, organizator Targów Lato, podążając za rosnącą popularnością tej dyscypliny postanowił przygotować sektor dedykowany rowerom. Do współpracy zostały zaproszone firmy związane z sektorem rowerowym. Podczas targów pojawią się również osobistości świata kolarskiego, w tym Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki i Dariusz Baranowski.  

Skandia Maraton Lang Team

Na targach zaprezentuje się m.in. firma Lang Team, organizator dwóch największych imprez rowerowych w Polsce – Tour de Pologne oraz Skandia Maraton Lang Team. Oba wyścigi są znane na świecie i doceniane jako wydarzenia promujące Polskę. W piątek, tj. 4 kwietnia, o godzinie 13.00 zorganizowana zostanie konferencja prasowa.

Atrakcje w sektorze rowerowym

Na stoisku rowerowym zaprezentują się takie firmy jak: Lang Team z Tour de Pologne, Skandia Maraton, Shimano oraz Tor Kolarski w Pruszkowie – Polski Związek Kolarski. Firma Giant zaprezentuje 15 rowerów stanowiących nowości w różnych kategoriach, w tym najszybszy rower świata. W sektorze zaprezentowane będą rowery torowe, trenażer, maszyna startowa, waga rowerowa, a także japoński strój keirin. Na Targi Lato warto przyjechać własnym rowerem i wziąć udział w np. w konkursie na najcięższy rower. Poza tym będzie można sprawdzić swoje siły w konkurencji startu z torowej maszyny startowej. Do wygrania są m.in. stroje kolarskie i godzinna jazda na Torze Kolarskim w Pruszkowie.  

Regionalia i Agroturystyka

Ofertę Targów Lato, na których prezentowane będą oferty wyjazdów wakacyjnych i weekendowych, urozmaicą odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski.

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują: Katarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski - Prezes Polskiej Izby Turystyki.

Jak dojechać

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 115, 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Informacje praktyczne

Wstęp na Targi LATO jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte w piątek w godzinach 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!