Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Przewodniki i mapy > Kraina Rowerowa przy Bursztynowym Szlaku Greenways

Kraina Rowerowa przy Bursztynowym Szlaku Greenways

typ mapa, atlas, przewodnik Kraina Rowerowa przy Bursztynowym Szlaku Greenways 
autor Sławomir Łowczak
województwo lubelskie
region Lubelszczyzna
wydawnictwo Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień"
data wydania 2012
okładka  
ilość stron  
szacunkowa cena  
inne informacje

Partnerzy projektu:
Gminy: Baranów, Miasto Dęblin, Garbów, Janowiec, Kamionka, Końskowola, Kurów, Markuszów, Puławy, Miasto Puławy, Ryki, Wąwolnica, Wojciechów, Żyrzyn

Opracowanie wydawnicze:
Amistad - PolskaTurystyczna.pl

Publikacja została wydana w ramach projektu "Utworzenie pętli rowerowych na obszarze od Kazimierskiego do Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego jako zintegrowanego, innowacyjnego i sieciowego produktu turystycznego" i współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

więcej informacji: www.zielonypierscien.pl

opis

Przewodnik przedstawia propozycje kilkunastu wypraw rowerowych z opisami przebiegu tras i stopnia trudności, informacjami o walorach przyrodniczych, historii zwiedzanych miejsc, zabytkach i ludziach. Przewodnikowi towarzyszy Paszport, z którym po zgromadzeniu odpowiedniej liczby pieczątek, można zdobyć Odznakę Krainy Rowerowej przy Bursztynowym Szlaku Greenways na Lubelszczyźnie.

Kraina Rowerowa przy Bursztynowym Szlaku Greenways- Trasy rowerowe prowadzą przez malownicze tereny parków krajobrazowych: Kazimierskiego i Kozłowieckiego, a także wzdłuż przełomu środkowej Wisły i pradoliny Wieprza - mówi Zbigniew Pacholik, prezes LGD „Zielony Pierścień". - Przez nasz region, na odcinku od Janowca do Dęblina, biegnie także ponad 60-kilometrowy odcinek międzynarodowego Bursztynowego Szlaku Greenways. Ekoturyści posmakują u nas wyśmienitych produktów regionalnych, spotkają autentycznych lokalnych twórców, powędrują trasami questów w poszukiwaniu skarbów, wezmą udział w imprezach kulturalnych. W drugiej połowie kwietnia 2013 r. uruchamiamy serwis internetowy www.krainarowerowa.pl, dzięki któremu turyści będą mogli znaleźć więcej informacji i łatwiej im będzie planować wyprawy rowerem - dodaje.

Bursztynowy Szlak Greenways to rowerowa trasa dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego wiodąca z Budapesztu przez Bańską Szczawnicę na Słowacji do Krakowa i dalej Doliną Wisły po Morze Bałtyckie. Osią tej międzynarodowej inicjatywy jest projektowany i wytyczany szlak rowerowy wraz z pętlami tematycznymi, przeznaczonymi do turystyki pieszej, rowerowej, wodnej oraz innych form ekoturystyki i turystyki
dziedzictwa.
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!