Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Podejmij Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) w maju!

Podejmij Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge) w maju!

Data: 2016-04-27
Źródło: Informacja własna

Europejskie Wyzwanie Rowerowe to największe wydarzenie, w ramach którego rywalizują między sobą miejskie drużyny rowerzystów z całej Europy. Odbywa się ono co roku i trwa od 1 do 31 maja.

W Polsce rywalizuje siedem miastEuropejskie Wyzwanie Rowerowe 2016

 1. Łódź
 2. Wrocław
 3. Gdańsk
 4. Gdynia
 5. Bydgoszcz
 6. Poznań
 7. Warszawa

Mieszkańcy konkurują przejeżdżając na rowerze jak największą ilość kilometrów. Przejechane przez mieszkańców kilometry będą mierzone przy użyciu aplikacji i zapisywane na konto danego miasta. Zwycięży to, które uzbiera ich najwięcej.

W ubiegłym roku rywalizowało ze sobą 39 miast z 15 europejskich państw, których mieszkańcy przejechali na rowerach łącznie ponad 2 mln kilometrów! Najlepszy okazał się Gdańsk, w którym 2,6 tys. rowerzystów przejechało dla miasta 450 tys. kilometrów, a na drugim miejscu znalazł się Wrocław.

Jak dołączyć do akcji?

 1. Zarejestruj się na stronie  http://cyclingchallenge.eu/pl w odpowiedniej drużynie
 2. Zainstaluj aplikację Cycling365 (choć nie jest to niezbędne).
 3. Rejestruj wszystkie swoje majowe przejazdy, gdy wybierasz rower zamiast innego środka transportu, w trakcie dojazdów do pracy, szkoły, sklepu (możesz też importować trasy z innych aplikacji GPS lub wprowadzać ręcznie na stronie).
 4. Zgarnij nagrody indywidualne bądź dla najlepszych grup - możesz kręcić kilometry dla swojej szkoły, wydziału, firmy czy organizacji pozarządowej.

Dodatkowo wszystkie przejazdy utworzą mapę potoków ruchu rowerowego, które dadzą obraz wykorzystania miejskich dróg, a to pozwoli lepiej rozplanować przyszłe inwestycje rowerowe.

Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2016

Niektóre miasta wspierają swoich rowerzystów - w Gdyni przy najczęściej uczęszczanych ścieżkach rozdawany będzie poczęstunek oraz napoje. W Łodzi oraz we Wrocławiu można się zgłosić do urzędu do drużyny miejskiej. Więcej informacji na temat idei i zasad konkursu znajdziesz pod adresem http://cyclingchallenge.eu/pl

Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2016
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!