Izraelska artystka Nirit Levav Packer wykonała serię rzeźb psów zatytułowaną "How!WoW!", w której wiernie odwzorowała wiele ras czworonogów. Wykorzystała do tego zużyte części rowerowe.
Bank Anglii chciał mieć kilka, a nawet kilkanaście rowerów, aby członkowie jego władz mogli przemieszczać się szybko i dyskretnie przez londyńskie City, gdyby doszło do wielkiego kryzysu finansowego, twierdzi Lord Myners.
Na polskim rynku pojawiły się dwa piwa typu Radler. Z rowerami ma to związek taki, że słowo to po niemiecku oznacza właśnie rowerzystę. Sam radler jest rodzajem lekkiego piwa (a właściwie napoju na bazie piwa) o niskiej zawartości alkoholu (ok 2%). Produkuje się go się mieszając piwo z różnego rodzaju lemoniadami w stosunku 50/50, 60/40 lub też 40/60.
Koreański artysta Yeong-Deok Seo tworzy swoje niezwykłe dzieła z misternie zespawanych ogniw łańcucha rowerowego. Udowadnia, że to pospolite i nieatrakcyjne jak by się zdawało tworzywo jakim jest zużyty łańcuch przy odrobinie wyobraźni może stać się imponującym dziełem sztuki.
W alpejskiej stacji narciarskiej Les Arcs kaskader Eric Barone próbował pobić rekord prędkości w zjeździe na rowerze. Na prawie pionowym stoku 51-letni kolarz uzyskał "zaledwie" 201 km/h. Nie wystarczyło to do ustanowienia nowego rekordu świata.
Uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej uczą się z czytanki "Nazywam się Krystian Herba, mam prawie 30 lat i jestem sportowcem. Chciałbym wam opowiedzieć o mojej pasji, którą jest rower?
Co zrobić gdy widoczność w mieście ogranicza gęstniejący ruch uliczny? Z wyzwaniem pomysłowo poradził sobie rosyjski konstruktor tego niezwykłego Transformer Bike. W pozycji wyjściowej jest to wygodny i bezpieczny chopper. Jednak gdy rowerzysta zechce z góry spojrzeć na korkującą się ulicę jednym ruchem może przeobrazić konstrukcję w tall-bike'a i to w czasie jazdy!
Grupę amerykańskich projektantów z Red Peak na zlecenie firmy Hudson Urban Bicycles zrealizowała dosyć niezwykły eksperyment. Przez cały rok - od 1 stycznia 2011 - robili codziennie zdjęcia pozostawionemu na ulicy w nowojorskiej dzielnicy Soho w pełni wyposażonemu rowerowi.
Od 2006 roku jest wydawany słynny już w światku rowerzystów kalendarz Cyclepassion. Zawiera on zawsze 12 kart, a każda z nich jest sygnowana przez znaną zawodniczkę kolarską. Cyclepassion na rok 2012 dla polskich miłośników rowerów będzie szczególny
Kamil Stysiak, twórca oryginalnych rowerów Kuztom Kreationz stara się o główną wygraną w konkursie Hortexu - Fundusz Pasji. Każdy może wesprzeć zdolnego białostoczanina i pomóc mu w wygranej 10 000 złotych.
Wiemy, że za na rowerze można złamać prawo, jeżdżąc zbyt brawurowo lub za szybko. Ale mandat za jazdę zbyt seksowną? Takie rzeczy tylko w Ameryce - pisze Daily Mail.
Rower - jak wiadomo jest wykorzystywany do różnych celów. Wydawać by się mogło że już nic nas nie zdziwi, a jednak ten jednoślad nawet w rowerowej Kopenhadze przyciąga wzrok przechodniów.
Rower ubrany we wdzianko wykonane na szydełku - taki niecodzienny widok mogli zobaczyć mieszkańcy Katowic. Autorką happeningu jest artystka Agata Olek. - Robię prace wizualne. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w nich jakąś własną interpretację - powiedziała w TVN24 artystka.
Młody architekt Kamil Stysiak od kilku lat tworzy rowery o niesamowitym wyglądzie. W ramach stypendium prezydenta opracował właśnie cztery nowe modele, które prezentowane będą na różnych wystawach
Znamy już firmę, która opracuje dokumentację projektową rowerowych bram do miasta. Wśród ośmiu ofert, firma Biprogeo Projekt z Wrocławia zaproponowała najtańszą. 3 oferty zostały odrzucone a pozostały były nawet o połowę droższe
"Cykliści. Sympatycy, pasjonaci, mistrzowie 1886-1939" to pierwszy album z nowej serii ośrodka Karta zatytułowanej "Historie obrazkowe". W książce znalazło się ponad 100 fotografii dokumentujących tradycje polskiego kolarstwa przed II wojną światową.