Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowe stojaki rowerowe w Lublinie

Nowe stojaki rowerowe w Lublinie

Data: 2009-07-18
Źródło: kurier lubelski

Jeśli chcesz wybrać się do centrum miasta rowerem, nie musisz się już bać, że twój ukochany jednoślad padnie łupem złodziei. W mieście zakończył się właśnie montaż nowych stojaków rowerowych. Są bezpieczne, a ich wygląd nie szpeci zabytkowych uliczek.

Pojawienie się stojaków to zasługa szeregu naszych publikacji, w których od kilku miesięcy wskazywaliśmy, że są one niezbędne, by Lublin stał się miastem przyjaznym dla rowerzystów. vWalczyli o to również członkowie Porozumienia Rowerowego, którzy wskazali urzędnikom, jak powinien wyglądać bezpieczny stojak i na których ulicach najlepiej go postawić.

- Wszystkie urządzenia zostały zamontowane - obwieścił wczoraj Mariusz Piłat, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleni.

Pracownicy MPZ zajmowali się tym od wtorku.

- W niektórych miejscach mieli trochę więcej pracy, bo nie wszędzie było jednakowe podłoże. Czasem musieli usuwać kostkę, innym razem mocowali się z betonem - tłumaczył.

W efekcie w 21 miejscach w mieście pojawiły się stojaki w kształcie odwróconej litery "U". Najwięcej zamontowano ich w zabytkowej dzielnicy Lublina. Aż cztery pojawiły się przy Trybunale Koronnym, trzy przy Bramie Krakowskiej, a w okolicach Bramy Grodzkiej sześć. Na wszystkie lokalizacje zgodził się konserwator zabytków.

Czytaj dalej na stronach kurier lubelski
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!