Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > "Polityka rowerowa Miasta Lublina" przyjęta!

"Polityka rowerowa Miasta Lublina" przyjęta!

Data: 2011-11-06
Źródło: teatrnn.pl

20 października 2011 roku będzie kolejną znaczącą datą w historii prorowerowych działań w Lublinie. Tego dnia lubelscy Radni jednogłośnie (19 głosów "za", nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu) przyjęli dokument "Polityka rowerowa Miasta Lublina".

Początkowo miał znaleźć się on dopiero na listopadowej sesji, ale determinacja Prezydenta Stanisława Kalinowskiego oraz wsparcie środowisk rowerowych pozwoliły w ostatniej chwili włączyć ten projekt do porządku obrad.

Postawa Radnych bardzo cieszy, a jest ona pokłosiem wcześniejszych spotkań i działań, które trwały na linii Rada Miasta - organizacje rowerowe. Jeszcze przed wakacjami odbyły się dwa spotkania, pierwsze ogólne we wszystkimi zainteresowanymi Radnymi, a drugie na posiedzeniu połączonych komisji: Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska oraz Sportu Turystyki i Wypoczynku. We wrześniu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pięciu Radnych wzięło udział w przejeździe rowerowym po infrastrukturze Lublina, a wkrótce potem kolejni w debacie o zrównoważonym transporcie w mieście.

Z pojektem uchwały "Polityki Rowerowej", która wzorowana była na dokumencie stworzonym przez Urząd Miasta we Wrocławiu, można zapoznać się tu:

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=155868 »

Czytaj dalej na stronach teatrnn.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!