Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Rowerowy zestaw Nokii

Rowerowy zestaw Nokii

Data: 2011-03-21
Źródło: pap

Nokia proponuje gadżet, który pozwala naładować telefon w czasie jazdy na rowerze. Ładowanie jest bardzo efektywne, a cena urządzenia to zaledwie ok. 15 euro. Nie tylko jest bardzo wygodne, lecz także ekologiczne!

Zestaw składa się z kilku elementów. Stacja dokująca z ładowarką pozwala na stabilne przymocowanie telefonu do kierownicy tak, że rowerzysta widzi jego ekran. Umocowane przy kole dynamo zamienia siłę nóg kolarza w prąd, który dostarczany jest do baterii.

Ładowarka jest bardzo efektywna. Już przy prędkości 10 km/h wytwarza taką samą moc, jak standardowe urządzenie ładujące, które podłącza się do gniazdka. 10 minut jazdy wystarczy, by prowadzić rozmowę przez prawie pół godziny. W trybie czuwania telefon pozostanie aż 37 godzin.

Zestaw rowerowy, który był pierwotnie przeznaczony na rynki wschodzące, do końca roku powinien być dostępny u wszystkich dystrybutorów Nokii. Zawiera nakładkę na kierownicę, do której przymocowuje się telefon, dynamo oraz kabel z końcówką typu micro-jack. Oczywiście można do niego dokupić przejściówkę na micro-USB, która pozwoli ładować takie modele jak Nokia N97, N900 czy N8.

Zestaw może być bardzo przydatny nie tylko podczas wypadu za miasto, ale i podczas zagranicznych podróży - na przykład do Amsterdamu.

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!