Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Różne > How! WoW! Rzeźby psów z części rowerowych

How! WoW! Rzeźby psów z części rowerowych

Data: 2013-01-28
Źródło: Informacja własna

Zużyte części rowerowe zostały docenione jako wdzięczny materiał rzeźbiarski przez izraelską artystkę Nirit Levav Packer. Wykonała ona serię rzeźb psów zatytułowaną "How!WoW!", w której wiernie odwzorowała wiele ras czworonogów.

Pomysł narodził się po przypadkowych odwiedzinach w sklepie rowerowym, gdzie Nirit zauważyła stos zużytych łańcuchów oraz innych części rowerowych. Dostrzegła w nich potencjał na stworzenie naturalnych rozmiarów okazu rotwailera.

Pies, jako ulubione zwierzę Nirit, był naturalnym wyborem tematu serii. Artystka tłumaczy, że psy są najbardziej podobnym do człowieka zwierzęciem, biorąc pod uwagę ich zdolność do wyrażania emocji. Zanim Nirit zaczęła eksperymentować z przetwarzaniem rowerowych części zajmowała się całkiem inną branżą. Po skończeniu nowojorskiej Parsons School of Design rozwijała karierę projektantki mody kreując suknie ślubne. Od dawna jednak promowała zdrowy tryb życia i ekologię, nic więc dziwnego, że zmęczona dotychczasową pracą sięgnęła po materiał z recyklingu.

Rzeźby, w zależności od wielkości i stopnia złożoności, kosztują od kilkuset nawet do kilku tysięcy euro i zyskują coraz większą popularność.

Seria psich rzeźb nie jest pierwszym zastosowaniem części rowerowych w sztuce. Wcześniej pisaliśmy o koreańskim artyście Yeong-Deok Seo tworzącym rzeźby postaci ludzkich. Więcej w artykule Sztuka łańcucha rowerowego.

 

Magda Mokrzan

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!