Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Specialized 2008 - część V - XXL, nowe Hardrocki, rowery ATB i dziecięce

Specialized 2008 - część V - XXL, nowe Hardrocki, rowery ATB i dziecięce

Data: 2007-10-15
Źródło: Informacja własna

Specialized w wersji XXL

Amerykańska firma zatroszczyła się o rowerzystów z ponadprzeciętnym wzrowetem. Dla osób mających wzrost nawet dwa matry są adresowane rowery o specjalnie duzym rozmarze - XXL w modelach SJ FSR Expert, SJ FSR 29" i SJ HT 29"

Nowe Hardrocki

Linia popularnych i stosunkowo tanich rowerów Hardrock została powiększona o dwa nowe modele Hardrock XC w cenie 1350 zł. Zwraca uwage waga roweru - tylko 12,8 kg.

Nowy Hardrock XC

Nowe sposób mocowania przedniej przerzutki

W modelach na rok 2008 z tylnym zawieszeniem o skoku 120 mm i więcej - przednia przerzutka mocowana będzie bezpośrednio do wahacza (DMD Direct Mount Derailleur), co eliminuje zmienność funkcjonowania przerzutki w zależności od stopnia ugięcia wahacza.

Zmiana geometrii w rowerach grawitacyjnych

Została skorygowana geometria ram rowerów grawitacyjnych P-line, polegająca na skróceniu tylnego trójkąta, celem polepszenia manewrowości.

Rowery ATB

Powstał nowy model roweru do szybkiej jazdy miejskiej - Centrum - na kołach 26", dwie wersje: singlespeed oraz z przerzutką w piaście (ciężar 10-11 kg). Przeprojektowano w kierunku większego komfortu rowery Crossroads. Osiągnięto to stosując łagodniejsze kąty główki ramy i rury podsiodłowej i obniżając środek ciężkości oraz wysokość górnej rury. Wersje damskie będa maiały otwarte ramy "U-Frames" ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, co w tej kategorii rowerów jest również wyjściem na przeciw potrzebom panów z dysfunkcją nóg lub bioder. Została rozszerzona oferta modeli rowerów Crosstrail pełniących rolę zarówno środka komunikacji, jak i sprzętu do jazdy w terenie.

Centrum z przerzutką w piaście
Centrum singlespeed

Rowery dziecięce

Wprowadzono model Hotwalk - całkowicie nowa propozycja dla najmłodszych nie posiadających jeszcze umiejętności jazdy na rowerze. Jest to rower na 12" kołach nie posiadający napędu. Brak pedałów ułatwia dziecku naukę utrzymywania równowagi. Rowerki na 12" i 16" kołach mają ramy, widelce, kierownice, wsporniki kierownicy, obręcz wykonane z aluminium, co powoduje, że są lekkie. Odpowiednio 6,75 kG i 8,1 kG, co zdecydowanie dystansuje je od konkurencji. Hotrock FSR jest miniaturą Epica. Posiada tylny amortyzator z tłumieniem olejowym i układ dźwigniowy tylnego zawieszenia FSR o skoku 75 mm.

Hotwalk dla dziewczynki
Hotwalk dla chłopca
Miniatura Specialized Epic: Hotrock FSR

Pozostałe nowości firmy Specialized na rok 2008:

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!