Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Różne > VIII EDYCJA MIO FUJIFILM BIKE MARATON 2007 - 2 wrzesień Poznań

VIII EDYCJA MIO FUJIFILM BIKE MARATON 2007 - 2 wrzesień Poznań

Data: 2007-08-30
Źródło: Informacja własna

Po raz pierwszy w Polsce dzięki współpracy z Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS, na Mio Fujifilm Bike Maratonie w Poznaniu pojawią się tandemy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Zawodnicy deklarują start na najdłuższym dystansie GIGA 96 kilometrów.

Po raz kolejny Mio Fujifilm Bike Maraton udawania, że jest imprezą dla wszystkich i każdy może w nim wystartować. "Do tej pory braliśmy udział w wyścigach szosowych - mówi Przemek Warszewski ze Stowarzyszenia "Cross"- maraton MTB to dla nas coś nowego, ale mam nadzieje, że nasi sportowcy dadzą sobie radę, i że przetrzemy kolejne nowe szlaki w kolarstwie, tym razem w Mio Fujifilm Bike Maratonie." "Tego, o ile wiem, jeszcze na maratonach w Polsce nie było. Jest to dla nas kolejne duże wyznanie, ale myślę, ze nam się uda."- mówi Maciej Grabek dyrektor imprezy .

"Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Cross - mówi Adam Orczkowski dyr. PR - chcemy na Mio Fujifilm Bike Maratonie pokonać stereotypy i przekroczyć kolejne granice. Do tej pory wszystkim wydawało się że MTB jest zarezerwowane dla 'super sprawnych' ludzi. Sportowcy na tandemach pokazują nam, że jest zupełnie inaczej."

Wszyscy uczestnicy staną na starcie VIII edycji Mio Fujifilm Bike Maratonu w Poznaniu na Malcie, 2 września w niedzielę punktualnie o 11.00.

Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse mini- 29km, mega - 63km, giga - 96km. Dokładny opis trasy wytyczonej przez MIO H 610 na http://bikemaraton.com.pl/imprezy/eid/23/sub/trasa Dodatkowo rozegrane zostaną II Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Grobelnego, oraz Akademicki Puchar Polski w Maratonach MTB

Jak zawsze na trasie zmagania startujących śledzić będą aparaty Fujifilmu, a na mecie w Poznaniu namiot regeneracyjny Gatorade, a w nim cieszące się wielka popularnością masaże. Przed dekoracją Rafał Beluschi Ratajczak jak zwykle poprowadzi losowanie wśród uczestników ciekawych nagród niespodzianek.

Zgłoś się on-line http://www.bikemaraton.com/zapisy_formularz  », bądź w biurze zawodów w miejscu startu.

Więcej informacji na www.bikemaraton.com »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!