Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Historia > Nowe rodzaje rowerów > Historia roweru - nowe rodzaje rowerów

Historia roweru - nowe rodzaje rowerów

Wyścig o Mistrzostwo Królestwa Polskiego na szosie lubelskiej w 1912Rowery były coraz chętniej wykorzystywane do uprawiania sportu. Wynalezienie roweru szosowego było efektem poszukiwań konstrukcji dedykowanej szybkiej jeździe. Już w 1896 r. kolarze Wyścig kwadrycyklem pod koniec XIX w.współzawodniczyli w pierwszych nowożytnych igrzyskach olimpijskich odbywających się w Atenach. Zaczęto też eksperymentować z rowerem dwuosobowym - tandemem - i innymi wieloosobowymi wersjami: tricyklem, kwadrycykem a nawet sześcioosobowym sekstupletem.

Początek XX wieku przyniósł też eksperymenty z różnymi kształtami rowerów. Skonstruowano rower typu "damka" o znacznie obniżonej górnej rurze. Rower typu "damka"Dzięki temu zabiegowi nawet kobiety w długich sukniach mogły wygodnie wsiadać i zsiadać z roweru. Interesującym wynalazkiem jest też rower poziomy, zwany potocznie "poziomką". Rowerzysta podróżuje w pozycji półleżącej na wygodnym siedzeniu z oparciem.

W drugiej połowie XX w. powstały nowe rodzaje rowerów. Rower poziomy zwany "poziomką"Skonstruowano składak, czyli praktyczny rower, który po złożeniu ramy zajmuje mało miejsca i można go przewieźć np. samochodem, BMX, czyli mały, zwinny rower do wykonywania ewolucji, rower trekingowy dedykowany długim turystycznym wyjazdom oraz wiele innych konstrukcji.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2018-02-23 12:14 anonim | historia roweru
fajna hisrtori dał bym pięć
2018-10-28 21:43 Grawitacyjny_pl | |
Jak dla mnie składaki są nieśmiertelne, na pewno fajna i ciekawa propozycja dla każdego na pierwszy rower, akurat co do samego wyboru możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień.