Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Książki > Przewodniki i mapy > Mazury i Suwalszczyzna. Przewodnik rowerowy

Mazury i Suwalszczyzna. Przewodnik rowerowy

typ przewodnik
autor Aleksander Buczyński, Michał Kłaczkow, Rafał Muszczynko
województwo podlaskie,warmińsko-mazurskie
region Suwalszczyzna,Mazury
wydawnictwo Pascal
data wydania 2008
okładka miękka
ilość stron 208
szacunkowa cena 30 zł
inne informacje format: 123x197 mm
Seria:Dla aktywnych
opis

Malownicze ukształtowanie terenu poprzecinanego morenowymi pagórkami i dolinami rzek, rozległe kompleksy leśne, a przede wszystkim setki czystych jezior sprawiają, że ziemia mazurska i Pojezierze Suwalskie uznawane są za jeden z najatrakcyjniejszych zakątków Polski. To również obszar bogaty w liczne zabytki (zamki krzyżackie, pałacyki i wiejskie kościoły), a także miejsca, gdzie można, a nawet trzeba o wszystkim zapomnieć.

W przewodniku zamieszczono opisy 27 wycieczek rowerowych po najciekawszych okolicach Mazur: od Garbu Lubawskiego poprzez Olsztyn i okolice, ziemię pasymską, pogranicze mazursko-kurpiowskie, Pojezierze Mrągowskie i Ełckie, Giżycko, Suwalszczyznę aż do Równiny Augustowskiej. Spokój i cisza dzikich zakątków, wakacyjna atmosfera gwarnych ośrodków turystycznych oraz towarzystwo żeglarzy, kajakarzy i oczywiście rowerzystów.

Przewodnik zawiera trasy w zróżnicowanym technicznie terenie, od krótkich "spacerków" po kilkunastogodzinne eskapady, przygotowane specjalnie dla podróżujących z sakwami turystów. Wycieczki nie są opisem wytyczonych szlaków rowerowych, choć czasami pokrywają się z przebiegiem znakowanych tras - to autorskie propozycje wypraw po tym malowniczym zakątku Polski.

Większość tras została wzbogacona wariantami, dzięki którym można skrócić lub wydłużyć wycieczkę.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!