Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > 70.000 km tras rowerowych Eurovelo

70.000 km tras rowerowych Eurovelo

Data: 2013-03-14
Źródło: Informacja własna

EuroVeloEuropejska Federacja Cyklistów (ECF) uruchomiła platformę internetową dotyczącą sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Pod adresem eurovelo.com znajduje się interaktywna mapa wraz z informacjami na temat 14 szlaków przecinających całą Europę o łącznej długości ponad 70 000 km. Ideą było stowrzenie strony internetowej, na której w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie źródła informacji na temat sieci tras rowerowych i turystyki rowerowej we wszystkich krajach europejskich.

"Jako rowerowy turysta spędzałem mnóstwo czasu na przeszukiwaniu informacji w internecie na temat, który mnie interesuje - zdradza Adam Bodor, dyrektor EuroVelo w ECF - minęły już czasy z nieskończoną ilością otwartych zakładek w przeglądarce, ponieważ na EuroVelo.com są wszyskie linki do najlepszych źródeł o szlakach w całej Europie - dodaje Bodor.

EuroVeloRealizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych reprezentantów sieci EuroVelo oraz ich partnerów w poszczególnych krajach, którzy zgromadzili informacje na temat szlaków. Wsparcie finansowe udzieliła także Komisja Europejska (European Commission).

Nowa platforma internetowa ma szansę stać się nie tylko użytecznym narzędziem do planowania aktywnego urlopu. EuroVelo to nie tylko rekreacja - mówi Bernhard Ensink, sekretarz generalny Europejskiej Federacji Cyklistów - EuroVelo usprawnia też korzystanie z roweru jako codziennego środka transportu. Te szlaki prowadzą przez tysiące europejskich miast, kreując zdrowsze i bardziej przyjazne miejsca nie tylko do zwiedzania, ale także do życia.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2013-03-21 19:21 anonim | Szlaki jakie szlaki
W Polsce szlaki Eurovelo to fikcja , istnieją one tylko na mapach lub w internecie , kompletny ich brak oznakowania w terenie. Na dodatek przecinają one tereny po któryc wogule się nie da jechać. Przykładem niech będzie tu R10 między Klukami a Łebą a gdzie prowadzi on przez bajora , gdzie utopić się można. Polskie Eurovelo to kpina jakaś i kompromitacja
2013-03-21 20:56 anonim | Odp.: Szlaki jakie szlaki
Co do R10 zgadzam się - przejechałem cały polski odcinek i faktycznie miejscami oznakowanie w ogóle nie ma....

Dobrze natomiast jest wyznakowany szlak R9 na odcinku Wrocław-Granica z Czechami - łącznie z mapkami i miejscami postojowymi.