W tym roku we Wrocławiu przybędzie ok. 700 nowych miejsc do zaparkowania roweru przy 349 stojakach. Do każdego z nich można przypiąć dwa rowery. Staną w 76 punktach miasta
Od poniedziałkowego wieczoru technicy z firmy Next Bike sprawdzali i naprawiali rowery miejskie. Można je znów wypożyczać. Na 32 stanowiskach dostępnych jest 178 jednośladów.
20 rowerów stojących w centrum Gdyni i w okolicach urzędu miasta zmieniło kolory. Na różowy, czerwony, zielony czy jaskrawy pomarańczowy. - Wszystko po to, żeby więcej ludzi wybierało jednoślady - tłumaczą urzędnicy.
Nakładem wydawnictwa Region ukazał sie przewodnik rowerowy po Żuławach. "Żuławy Rowerem" autorstwa Karoliny Manikowskiej i Tomasza Wąsika zawiera dokładne opisy 12 tras rowerowych, urozmaiconych zdjęciami i mapkami tras.
Mieszkańcy skarżą się na skomplikowany proces rejestracji, źle zlokalizowane stacje i niesprawne rowery. Miasto od ponad dwóch lat chwali się rowerową inicjatywą jako jedną z pierwszych w Polsce. - Rower miejski to idea, której miasto się nie wstydzi - mówi Zbigniew Rudnicki z rzeszowskiego urzędu miasta.
Miesiąc przed uruchomieniem sieci wypożyczalni rowerowych w Śródmieściu, na Bemowie i Ursynowie miejskim urzędnikom udało się dogadać z władzami Bemowa. Oba systemy dla cyklistów będą kompatybilne.
Zielonogórscy rowerzyści na urzędników nie czekali, sami wyszpachlowali wysokie krawężniki. Bo one są jak kłopoty ze sznurkiem w PRL - nierozwiązywalne w mieście
Nowoczesne pomysły na drogach mają zamienić Dąbrowę Górniczą w raj dla rowerzystów, taki jak w Danii, Holandii i Austrii. Czy to się przyjmie, skoro kierowców już teraz ponoszą nerwy?
25-latka ze Szczecinka Agnieszka Korpal chce w ciągu 16 dni wjechać rowerem na Koronę Gór Polski, czyli 28 szczytów najwyższych pasm w polskich górskich. We wtorek planuje zdobycie najwyższego szczytu w Polsce - tatrzańskich Rysów 2503 m n.p.m.
Na ulicach Wrocławia można spotkać nowatorskie, jak na polskie realia, rozwiązania dla rowerzystów. To chociażby nietypowe znaki (podobne są np. w Kopenhadze), niespotykane w naszym kraju śluzy czy lustra i piktogramy ułatwiające życie rowerzystom. A już wkrótce na ulicach miasta pojawią się nowe stojaki – magistrat właśnie ogłosił przetarg.
W tym roku w naszym mieście przybędzie tylko 21 parkingów dla cyklistów. Każdy z nich ma kosztować ok. 1,3 tys. zł. We Wrocławiu zamontują 350 stojaków po ok. 200 zł za sztukę.
Jestem przestępcą, bo jechałem na rowerze po trzech piwach?! Do tego ta kwota, jaką musiałem zapłacić... szaleństwo! - opowiada holenderski dziennikarz Bert van der Linden, który o swoich problemach z polskim prawem napisał duży reportaż do poczytnego w Holandii portalu.
Rower to dwa koła, rama, siodełko i łańcuch na zębatkach. Niby wszystko proste i zrozumiałe, jednak jeśli spojrzymy do prospektu czy opisu roweru w sklepie szybko zostaniemy zaatakowani pojęciami niezrozumiałymi dla przeciętnego zjadacza chleba.
We Wrocławiu 30 kwietnia została otwarta wystawa "Out Of STH - Artyści Zewnętrzni". Część niej - zatytułowana "Free Ride Art Space" jest poświęcona rowerowi. W pracach - fotograficznych, graficznych oraz instalacjach - artyści starają się przekonać widza że rower służy nie tylko do komunikacji, ale może wpływać i zmieniać w bardzo istotny sposób nasze życie
Dania to kraj rowerzystów. Zwłaszcza w Kopenhadze, Aarhus i innych większych miastach rowery odgrywają ważną rolę w codziennym ruchu ulicznym, służąc jako środek transportu w drodze do pracy, szkoły czy też na prywatne spotkania. W Kopenhadze jedna trzecia osób dojeżdża codziennie do pracy na rowerze.
Kamil Stysiak to pomysłodawca i konstruktor nietuzinkowych rowerów jakie ożywiają ulice Białegostoku. Jednoślady to dla niego nie tylko sposób na przemieszczanie się z punktu A do B, ale przede wszystkim mobilna sztuka, która ma ożywiać nasze miasto. Jak mówi takich rowerów wykonał już z setkę.