Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Na rowerze zdobywa Koronę Gór Polski

Na rowerze zdobywa Koronę Gór Polski

Data: 2012-06-25
Źródło: pap

25-latka ze Szczecinka Agnieszka Korpal chce w ciągu 16 dni wjechać rowerem na Koronę Gór Polski, czyli 28 szczytów najwyższych pasm w polskich górskich. We wtorek planuje zdobycie najwyższego szczytu w Polsce - tatrzańskich Rysów 2503 m n.p.m.

Korpal swoją wyprawę zaczęła 18 czerwca. Udało się już jej zdobyć na rowerze osiem szczytów. Zaczęła od Łysicy (612 m n.p.m.) w Górach Świętokrzyskich. Później zdobyła m.in. Tarnicę (1346 m n.p.m.) w Bieszczadach i Wysoką (1050 m n.p.m.) w Pieninach i Lackową (997 m n.p.m.) w Beskidzie Niskim.

W poniedziałek rowerzystka zamierza dotrzeć do Morskiego Oka, skąd we wtorek rano wyruszy na Rysy. Ponieważ na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zakaz poruszania się na rowerze, zdobywczyni zapowiada, że po tatrzańskich szlakach będzie niosła rower.

Na Rysy będę musiała wnieść rower. Planuję podejść do Czarnego Stawu i tam zadecyduję, czy na szczyt wniosę cały rower czy ze względów bezpieczeństwa tylko symbolicznie dwa koła" - powiedziała dziennikarzom Korpal.

Wyprawa ma zakończyć się 4 lipca w Górach Izerskich na Wysokiej Kopie (1126 m n.p.m.)

Korpal zauważa, że nikt jeszcze nie zrealizował rowerowej wyprawy na Koronę Gór Polski. "Mam nadzieję, że ktoś kiedyś pobije mój rekord" - dodała.

Do tej pory za najtrudniejszy etap wyprawy Korpal uznaje przejazd z Łysicy na Tarnicę. "To był olbrzymia ilość kilometrów po asfalcie. Było to bardzo męczące, zwłaszcza że panowały upały" - powiedziała. Kolejnym wyczerpującym etapem było wyjście na Lackową podczas burzy.

Po zdobyciu Rysów, 25-latka uda się na Babią Górę (1725 m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim.

Czytaj dalej na stronach pap
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!