Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > BBB 2008

BBB 2008

Data: 2008-02-19
Źródło: Informacja własna

Znana, i trochę niedoceniana, holenderska firma BBB z roku na rok poszerza i polepsza swoją ofertę w zakresie części i akcesoriów rowerowych. W 2008 roku do głównych nowości należeć będą trenażery, które podobnie jak inne części oferowane mają być w atrakcyjnych cenach. Gama produktów, które sprzedaje w sklepach rowerowych firma BBB rozciąga się od części podlegających zużyciu (elementy napędu) po odzież oraz akcesoria nie montowane w standardzie do roweru.

W bieżącym roku w ofercie pojawią się nowo zaprojektowane:

  • Lampki,
  • Liczniki,
  • Narzędzia,
  • Siodełka,
  • Odzież,
  • Przydatne akcesoria,
  • I wiele innych…

Nie sposób omówić wszystkie nowe części, dlatego prezentujemy wybrane przez redakcję najciekawsze nowości.

Lampki

Lampka przednia BLS-27 (foto po prawej) stanowi zwartą konstrukcję opartą o 3 diody LED o ekonomicznym poborze mocy. Z racji swej ekonomiczności lampka ta przyda się raczej do sygnalizacji swojej obecności na drodze niż oświetlania trasy podczas nocnych eskapad. Klamra do szybkiego montażu oraz mrugający tryb świecenia świadczą o jej miejskim przeznaczeniu. Lampka jest wodoodporna oraz posiada gumowy, łatwo dostępny włącznik. Ciekawostką wartą pochwały jest fakt, iż zamiast baterii producent dołącza do zestawu 3 akumulatorki „AAA”.BLS 29 Ta mała lampka świeci dzięki jednowatowej diodzie LED. Podobnie jak poprzedniczka posiada 2 tryby świecenia uruchamiane sekwencyjnie jednym przyciskiem oraz szybkozamykacz obejmujący nawet pogrubiane kierownice.Liczniki

BCP-04C Nowy licznik z bezprzewodowym pomiarem kadencji posiada 15 funkcji i na pewno przyda się w monitorowaniu rezultatów treningu. Możliwe jest zamontowanie go zarówno na kierownicy jak i na mostku. Co jednak trochę dziwi, to fakt, że oprócz wspomnianego bezprzewodowego pomiaru kadencji pomiar prędkości przekazywany jest standardowym cienkim kabelkiem. Licznik obsługuje się przy pomocy jednego przycisku, a wyświetlacz podzielono wyraźnie w taki sposób, aby móc na raz oglądać 3 funkcje.

Siodełka

Zgodnie z ubiegłorocznym trendem siodełka BBB oferowane będą w różnych wersjach kolorystycznych i oczywiście zgodnie z modą nie zabraknie modeli w kolorze białym. Być może dla szosowca białe siodełko nie stanowi problemu i jest trendy, według nas zaprawieni w bojach rowerzyści uprawiający wszelkie odmiany MTB powinni się trzymać od białych siodełek z daleka. Brud i błoto może nam nie straszne, ale po co po każdej błotnistej przejażdżce szorować siodełko tego nie wiemy. Spece z BBB postanowili wypuścić nowe siodełka także w wersji srebrnej. Niezależnie od koloru siodła BSD-07 mają anatomiczny kształt oraz podwójną gęstość aby były miękkie tam, gdzie być powinny. Interesujące wydaje się być zastosowanie prętów z mieszanki tytanu, aluminium i chromomolibdenu. Waga siodełka to ok. 255 gramów

.

Odzież

Do nieszczególnie rozbudowanej wcześniej kolekcji ubrań BBB w 2008 roku dołącza kurtki rowerowe z 4 kieszeniami z tyłu (1 na zamek) oraz damską oraz męską linię koszulek kolarskich. Całkowicie nowe będą także spodenki z wkładką antybakteryjną dla kobiet oraz wersja na szelkach dla mężczyzn.

Przydatne akcesoria

Przelotki do przewodów hydraulicznych

Każdy, kto montował popularne ostatnio „hydrauliki” wie, że nie da się puścić przewodu tam, gdzie uprzednio szły linki hamulcowe a mocowanie plastikowymi „zipami” rysuje ramę i nie zapewnia nieruchomego prowadzenia przewodu. Za potrzebą rynku podążyły firmy i tak, w ofercie dostępne będą przyklejane do ramy przelotki do przewodów hydraulicznych. Drobiazg, a jednak jesteśmy pewni, iż znajdzie wielu nabywców.

Elektroniczny manometr

Wiele pompek ma wbudowany manometr, więc elektroniczny miernik to raczej gadżet, ale w serwisie na zawodach może okazać się przydatnym narzędziem. Odczytuje ciśnienie poprzez zawory typu Presta oraz Schrader (czyli popularny tzw. „samochodowy”), maksymalnie do 11 bar. a automatyczny wyłącznik zapobiegnie rozładowaniu baterii.

Torebki podsiodłowe

Gdzieś już taki system mocowania torebki podsiodłowej widzieliśmy… Torebki BBB korzystają jak widać ze sprawdzonych rozwiązań. Mocowanie do jarzemka na klamrę w kształcie litery „T” oraz pasek z rzepem do sztycy zapewni stabilność ładunku. Dodatkowe cechy torebek to paski odblaskowe firmy 3M dla zwiększenia biernego bezpieczeństwa, guma pod torebką, która przytrzyma mini-pompkę lub zapasową dętkę oraz zamki renomowanej firmy YKK. Oprócz torebek uszytych z wytrzymałego materiału typu Cordura, BBB proponuje także nowe sztywne pojemniki wyściełane w środku gąbką aby lepiej chronić zawartość.

Wszystkie nowości można obejrzeć na stronie producenta www.BBBparts.com »

Tagi: 2008 , akcesoria , bbb
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!