Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Dynamo rowerowe ładujące komórki i urządzenia cyfrowe

Dynamo rowerowe ładujące komórki i urządzenia cyfrowe

Data: 2009-09-15
Źródło: Informacja własna

Dynamo rowerowe jest tak stare prawie jak rower - od początku jego zadaniem było dostarczanie energii do zasilania przedniego i tylnego oświetlenia. Wraz z pojawianiem się coraz większej ilości gadżetów elektronicznych - wymagających całkiem sporej ilości zasilania (GPS, MP3, komórki....) na internetowych forach poświęconych tematyce rowerowej coraz częściej pytano się o możliwość ładowania cyfrowych urządzeń przez dynamo rowerowe. Niestety typowe rowerowe prądnice nie nadają się do ładowania cyfrowych urządzeń mobilnych.

Australijska firma opracowała dynamo rowerowe generujące prąd o napięciu 5V i natężeniu 600mA. Napięcie jest identyczne jak w komputerowym porcie USB, dlatego można zastosować przejściówki do wielu urządzeń - telefonów komórkowych, GPSów, odtwarzaczy MP3. Ważąca 750 gramów prądnica dostosowana jest do kół o 36 szprychach i osi 92 mm.

W ofercie firmy są także ładowarki do cyfrowych urządzeń współpracujące z normalnymi dynamami rowerowym oraz ładowarki solarne - wykorzystujące światło dzienne do zasilania urządzeń.

Strona WWW producenta »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!