Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Honda Civic Tourer Active Life - auto dla rowerzystów

Honda Civic Tourer Active Life - auto dla rowerzystów

Data: 2015-10-07
Źródło: Informacja własna

Rzadko się zdarza aby producent samochodów zaprojektował model auta adresowanego do konkretnej grupy odbiorców jakimi są rowerzyści. Japońska Honda na salonie samochodowym we Frankfurcie pokazała model który pozwala w łatwy sposób przewozić dwa rowery bez stosowania dodatkowych bagażników.

Zanim jednak powiemy więcej o nowym aucie przypomnijmy, że Honda nie jest wcale pierwszym koncernem, który chce się wkupić w łaski rowerzystów. Już w 2006 roku informowaliśmy o nowym modelu Opla Corsy z wbudowanym w zderzak bagażnikiem rowerowym ». Trzy lata później dołączyła do niego Astra z tym samym patentem ».

Teraz do Opla dołącza Honda z modelem Honda Civic Tourer Active Life.

Honda Civic Tourer Active Life

Na razie to tylko koncepcja auta dla aktywnych. Jest przeznaczone do transportowania dwóch rowerów w środku oraz dwóch pasażerów. Rowery są instalowane po złożeniu tylnej kanapy do specjalnych uchwytów. Aby było możliwe  przewożenie ich w środku obniżono podłogę w tylnej części samochodu. Musimy także wymontować przednie koło, które podróżuje w specjalnym stelażu.

Honda Civic Tourer Active LifeCo ciekawe uchwyty jednocześnie pozwalają na zamocowanie roweru na zewnątrz auta w taki sposób, że mamy łatwy dostęp do serwisowania napędu i tylnego koła. Świetne rozwiązanie!

Honda Civic Tourer Active LifeSamochód wyposażono w 4-cylindrowy silnik i-DTEC o pojemności 1,6 litra, który posiada 120 KM mocy oraz 300 Nm momentu obrotowego. Pozwala on na rozpędzenie Civic Tourer Active Life od 0 do 100 km/h w czasie 10,1 sekundy.

Spalanie wynosi zaledwie 3,8 l/100 km. Warto przypomnieć, że właśnie dwóch pracowników Hondy uzyskało Civikiem Tourer spalanie wynoszące 2,82 l/100 km pokonując 13498 km i ustanawiając w ten sposób nowy rekord Guinnessa.

Honda Civic Tourer Active Life

Na dachu znajduje się dodatkowy bagażnik na akcesoria.

Honda Civic Tourer Active LifeHonda Civic Tourer Active Life

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!