Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Hotel & SPA Biały Kamień jest BIKE FRIENDLY

Hotel & SPA Biały Kamień jest BIKE FRIENDLY

Data: 2013-07-04
Źródło: Informacja własna

Hotel Medi - SPA Biały Kamień jest BIKE FRIENDLYZe względu na swoje położenie i ukształtowanie terenu Świeradów Zdrój jest miejscem idealnym do uprawiania turystyki rowerowej oraz MTB, XC, Downhill. Trasy rowerowe powstawały z myślą o zaawansowanych rowerzystach, ale również o tych, którzy traktują jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Duże możliwości jazdy, bez znaczącego forsowania się, daje możliwość wwiezienia roweru Koleją Gondolową na Stóg Izerski, gdzie po kilkudziesięciu metrach teren staje się bardziej płaski, a przed nami rozpościera się piękny krajobraz Polany Izerskiej. 

Hotel & Spa  przygotował specjalnie dla rowerzystów kilka udogodnień takich jak :

  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów i kasków, 
  • możliwość wymycia  rowerów przed hotelem (Bike Wash), 
  • bezpłatnie udostępniamy pomieszczenie do przechowania rowerów,
  • w recepcji hotelu można zakupić mapy z dokładnym oznakowaniem tras Singletrek,
  • współpracujemy z profesjonalnym serwisem rowerowym znajdującym się 2 km od hotelu (www.prorider.pl ),
  • specjalne zabiegi SPA dla rowerzystów, które ukoją zmęczone mięśnie.

Na szczególną uwagę zasługuje wspomniany powyżej polsko-czeski, jedyny taki w Europie, kompleks leśnych ścieżek rowerowych Singletrek. 

Kilka kilometrów od Hotelu, po czeskiej stronie granicy znajduje się Centrum Singletrek, które uznawane jest za oficjalne miejsca rozpoczęcia szlaków rowerowych. Jego wyjątkowe położenie przy kąpielisku z widokiem na górę Smrk stwarza idealne warunki do odpoczynku i relaksu po jeździe. Dzięki zróżnicowaniu trudności szlaków przyjemność jeżdżenia po nich będą czerpać zarówno rodziny, jak i miłośnicy MTB, XC czy Downhill. Wąskie ścieżki prowadzą w głąb lasu, kluczą między drzewami i skalnymi głazami. Trasy są gładkie i poprowadzone wzdłuż poziomic, czyli z małym nachyleniem. Oznacza to, że przejechać je mogą nawet rowerzyści z nikłym pojęciem o technice jazdy MTB. Ale niech to nie zrazi zawodowców. Kto umie zawijać rowerem w zakrętach, będzie czerpał wielką frajdę z jazdy po izerskich Singletrek'ach. Łącznie, po dwóch stronach granicy, na  fanów dwóch kółek czeka aż 80 km tras.

Kompleks tras Singletrek został także doceniony przez redaktorów specjalistycznego pisma "Magazyn Rowerowy". Po ich wizycie w Górach Izerskich powstał artykuł z opisem super trasy (nr 05/2012) oraz film.

Zapraszamy do naszego hotelu »

artykuł sponsorowany

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!