25 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w naszym mieście w najbliższych trzech latach. Nie oznacza to jednak, że bydgoszczanie doczekają się zintegrowanej sieci dróg dla cyklistów
Pierwszy w Lublinie pas rowerowy otwarto 5 listopada 2011 roku. Ba on 1,4 km długości i biegnie od ulicy Betonowej do zbiegu ul. Krochmalnej oraz Gazowej.
Kolejny wiadukt i kolejna wpadka. Jeszcze trzy lata temu władze miasta obiecywały ścieżkę rowerową wzdłuż przebicia al. KEN z Ursynowa na Mokotów. Cykliści już sprawdzili: z obietnic nic nie wyszło.
Uniwersytet Łódzki powołał w zeszłym semestrze akademickim Pełnomocnika ds. Zrównoważonego Transportu i rozpoczął budowanie parkingów rowerowych. Studenci z Politechniki Łódzkiej nie chcąc aby ich uczelnia pozostała w tyle zawiązują "Koło Rowerowe".
Przez Białystok przebiega blisko 50 km ścieżek rowerowych, które nie tworzą spójnej sieci. W przyszłym roku ma powstać blisko 9,5 km nowych, jednak znów nie wszystkie rozwiązania zadowolą rowerzystów
W Poznaniu na początku listopada zostanie wybrana firma która będzie odpowiadała za stworzenie kilku samoobsługowych wypożyczalni. Miasto planuje że powstanie ich około 7.
W Łodzi pod koniec października na sesji Rady Miejskiej urzędnicy dyskutowali nad poprawkami do regulaminu przewozu MPK, która ułatwiałaby życie rowerzystom zmuszonym awaryjnie do skorzystania z jednośladem z tramwaju lub autobusu.
"Rowerownia" to pomysł studenta Uniwersytetu Ekonomicznego, Piotra Puzanowskiego. Pierwotnie chciał zrobić rower miejski, ale ponieważ z realizacją tego pomysłu ubiegło go miasto, postanowił zainwestować w wypożyczalnię rowerów wieloosobowych. Otrzymał na to 40 tys. zł dofinansowania z Unii Europejskiej.
20 października 2011 roku będzie kolejną znaczącą datą w historii prorowerowych działań w Lublinie. Tego dnia lubelscy Radni jednogłośnie (19 głosów "za", nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu) przyjęli dokument "Polityka rowerowa Miasta Lublina".
Widzieliśmy już roboty poruszające się w różny sposób i mogłoby się wydawać, że w tej kwestii wymyślono już wszystko. Okazuje się, że nie - pomysłowe urządzenia ciągle są w stanie zaskakiwać. Widzieliście kiedyś robota jeżdżącego na rowerze? Teraz macie okazję.
Sezon rowerowy powoli dobiega końca. Jak sytuacja poznańskich cyklistów zmieni się w przyszłym roku? Środki przeznaczone na ścieżki rowerowe zostały zmniejszone, jednak powstanie kilka ważnych odcinków.
Rzeszowianin Krystian Herba - już w najbliższy piątek - chce zdobyć na rowerze najwyższy pod względem liczby pięter budynek w Europie. Wysokościowiec MesseTurm we Frankfurcie nad Menem w Niemczech liczy 61 pięter czyli 1212 schodów.
Na moście Poniatowskiego codziennie tysiąc rowerzystów łamie przepisy. Jadą chodnikiem albo buspasem – wynika z nowych badań. Inżynier ruchu Janusz Galas ma na to odpowiedź: niech korzystają z innych mostów.
Radni miejscy zajęli się kwestią przewożenia rowerów w łódzkich tramwajach. Dziś taki przewóz jest możliwy - pod warunkiem, że wyrazi na to zgodę kierowca pojazdu. Bartosz Domaszewicz zaproponował, by przewóz rowerów nie miał takich obostrzeń.
Na ćwierć etatu i z biurem w Miejskim Zarządzie Dróg miałaby pracować osoba koordynującą politykę rowerową Opola. To dowód na to, że ratusz liczy się jednak ze zdaniem cyklistów.
We Wrocławiu 10 grudnia odbędzie się już trzecia edycja Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych. Impreza jest okazją do spotkania i wymiany doświadczeń entuzjastów wycieczek i wypraw rowerowych.