Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Informatycy na Rowerach pomagają

Informatycy na Rowerach pomagają

Data: 2013-09-05
Źródło: Informacja własna

Informatycy na Rowerach pomagająJuż jutro startuje charytatywny rajd rowerowy “Informatycy na Rowery” którego pomysłodawcami są informatycy z firmy Squiz Poland.

Jak sami mówia:"- Rok temu postawiliśmy przed sobą niezwykle ważny społecznie cel - wspieranie potrzebujących dzieci z naszego regionu". Dzięki zaangażowaniu i przychylności wielu osób udało się kontynuować tą inicjatywę, przez co stała się ona już cyklicznym wydarzeniem. Tym razem zapadła decyzja o postawieniu poprzeczki jeszcze wyżej, dlatego tym razem pokonają trasę w obydwu kierunkach na rowerach. Grupa siedmiu informatyków wyruszy w trasę już 12 września, której celem będzie przejechanie blisko 1000 km po międzynarodowym trakcie rowerowym Odra-Nysa łączącym Szczecin z Karkonoszami.

Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na rehibilatację sześcioletniej Hani Działak. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko zajmującej się opieką osób niepełnosprawnych. Rozszczep kręgosłupa i wodogłowie wykluczają dziewczynkę z normalnego życia. Dziecięce marzenia i zabawa z rówieśnikami zostały zastąpione codzienną rehabilitacją oraz żmudnymi ćwiczeniami, które utrzymują sprawność fizyczną i umożliwiają poruszanie się Hanii przy pomocy specjalistycznych protez oraz wózka inwalidzkiego.

Informatycy na Rowerach pomagająDo tej pory podczas poprzednich dwóch edycji udało nam się pomóc Martynce Wójtowicz cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Swoje poparcie udzielił nam Prezydent Szczecina, dając nam swój mecenat. Patronowali nam także Urząd Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Marszałkowski oraz Technopark Pomerania i Klaster ICT. Dzięki upominkom przekazanym przez polskich sportowców i artystów, takich jak pan Henryk Sawka, Mateusz Sawrymowicz, Maja Włoszczowska czy Klaudia Podkalicka, udało nam się osiągnąć dużo więcej, niż zakładaliśmy.

"Pomysł rajdu od samego początku zyskał wielu entuzjastów. W ramach przygotowań do wydarzenia podjęliśmy szereg aktywności nagłaśniających ideę. Projekt zyskał zainteresowanie mediów i społeczeństwa, co jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych starań i motywuje nas do dalszego działania." - powiedział jeden z organizatorów rajdu, Rafał Źróbecki. Zachęcamy wszystkich gorąco do dokonywania wpłat na rzecz Hani na poniższy numer konta bankowego Fundacji Informatycy na Rowerach pomagająSłoneczko:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
Stawnica 33, 77-400 Złotów SBL Zakrzewo O/Złotów
nr 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Działak Hanny”
nr KRS: 0000186434


Relacja z rajdu oraz bieżące informacje znajdują się na profilu Facebook’owym http://www.facebook.com/InformatycyNaRowery. O akcji usłyszeć będzie można także w Radiu Wawa oraz Radiu RMF Maxxx podczas codziennych audycji informacyjnych. Już niebawem ruszą aukcje internetowe, tym razem pani Monika Pyrek i pan Krzysztof Hołowczyc przygotowali dla fanów niespodzianki.

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2017-04-29 05:27 anonim | rl7jRVtqb
Thanks for helping me to see things in a direffent light.
2017-04-30 17:06 anonim | lN93AxpU4GFz
That's more than <a href="http://kvppqgecz.com">seinsble!</a> That's a great post!