Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Już w czwartek rusza wyprawa BaltiCCycle

Już w czwartek rusza wyprawa BaltiCCycle

Data: 2007-06-20
Źródło: Informacja własna

Już tym tygodniu - w czwartek o godz. 10.00 rusza w Brukseli BaltiCCycle 2007 czyli wyprawa rowerowa "Szlakiem jednoczącej się Europy" lub - jak kto woli - "Na kebaba do Turcji". Przejazd prawie 5000 km jest planowany na 2 miesiące i zakończy sie 21 września na Cyprze.

Na starcie stanie 39 osób: po jednym obywatelu Białorusi, Szkocji, Włoch, para z Nowej Zelandii, 4 Litwinów, 7 Niemców, 9 Łotyszy (w tym dwóch kierowców busa) i 14 Polaków - jak zwykle najwięcej! - czyli 13 kobiet i 26 mężczyzn.

Wyprawa startuje ze stolicy Belgii, siedziby Unii Europejskiej oraz Europejskiej Federacji Cyklistów. Podróżując z zachodu na wschód kontynentu, uczestnicy będą mieli możliwość poznania i porównania życia mieszkańców państw, które należą do UE od początku (Belgia, Holandia, Niemcy), które do niej wstąpiły później (Czechy, Polska), albo zupełnie niedawno (Rumunia, Bułgaria), i tych, które aspirują do wstąpienia (Turcja, Ukraina). Po 70 dniach rowerowej wędrówki peleton dotrze do wielokulturowego Istambułu, stolicy Turcji - kraju leżącego na pograniczu Europy i Azji. Przewidywana długość tego odcinka trasy to 5 000 km. Nie kończymy na tym, płyniemy promem do Bodrumu, by jeszcze przez dwa tygodnie przemierzać Turcję wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Ostatni tydzień wyprawy zostanie spędzony na Cyprze, poznając zarówno turecką, jak i grecką część wyspy.

Jak co roku wyprawa z cyklu BaltiCCycle organizowana jest wspólnie z litewskim klubem rowerowym - www.bicycle.lt - na którego czele stoi Sigitas Kucas.

Portal wRower.pl jest oficjalnym patronem medialnym BaltiCCycle 2007. W naszym dziale "Turystyka" znajduje się specjalna strona » gdzie czytelnicy znajdą szczegóły dotyczące wyprawy. W tym miejscu zostanie także zamieszczona relacja z tej międzynarodowej imprezy.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!