Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Lubartowskie Święto Roweru

Lubartowskie Święto Roweru

Data: 2007-06-21
Źródło: Informacja własna

24 czerwca 2007 roku już po raz czternasty odbędzie się w Lubartowie Święto Roweru - coroczna impreza rekreacyjna goszcząca wciąż rosnące grono uczestników. W 2004 roku wzięło w niej udział 836 osób, rok później – 1561, a w zeszłorocznej, XIII edycji, uczestniczyło 2145 osób, które łącznie przejechało dystans 65 654 km! To absolutny rekord, który czyni lubartowską imprezę jedną z największych tego typu w Polsce.

Z radością obserwują wciąż rosnącą liczbę czynnych uczestników imprezy. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna jej edycja przyciągnie ponad 3000 entuzjastów roweru, tym bardziej, że będzie miała ona niezwykle bogatą oprawę. Oprócz tradycyjnego już pokonywania 17. km rund (Lubartów – Kozłówka – Lubartów) uczestnicy Święta będą mogli wziąć udział w licznie organizowanych konkursach, nieodpłatnie oznakować rower. Każdy z rowerzystów otrzyma miskę pysznej, gorącej grochówki oraz okolicznościową koszulkę i pamiątkowy dyplom. Każdy weźmie też udział w losowaniu wielu cennych upominków, wśród których są rowery i sprzęt turystyczny. Na miejscu startu i mety Święta Roweru (Lubartów, ul. Gazowa) zostanie ustawiona scena, na której będą odbywały się występy artystyczne oraz prezentacja najaktywniejszych uczestników imprezy. Obok, tradycyjnie już zostaną ustawione stoiska oferujące sprzęt i akcesoria rowerowe, ubezpieczenia i inne przedmioty i usługi związane z jazdą na rowerze. Będą prowadzone zapisy do sekcji kolarskiej MKS LEWART Lubartów AGS i do Miejskiego Klubu Turystyki Rowerowej "RELAKS".

Od zeszłego roku współorganizatorem imprezy jest Polski Związek Kolarski, który dużą wagę przykłada do rekreacji rowerowej. W organizację Święta Roweru od wielu już lat aktywnie włącza się Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Początek imprezy planujemy na godz. 8.00. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 17.00.

Informacje o zeszłorocznej imprezie:
http://www.pzkol.pl/roweremzbgz/article_1287.php »

galeria zdjęć:
http://s24.pl/?gid=75 »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!