Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Kampania "Rowerowy Poznań 2014"

Kampania "Rowerowy Poznań 2014"

Data: 2014-08-17
Źródło: Informacja własna

„Rowerowy Poznań 2014” to kampania, która ma na celu spojrzenie na rowerowe „tu i teraz” z pewnej perspektywy, wyciągnięcie wniosków i stworzenie planów na przyszłość. Można ją porównać do fotografii rowerowej rzeczywistości poznaniaków.  Zatrzymamy się na chwilę w codziennym pędzie i spojrzymy wokół, kto jedzie obok nas, gdzie – jako rowerzyści – jesteśmy, co nas czeka i o czym rowerowym marzymy. Skupimy się, więc, wokół formułowania odpowiedzi na trzy pytania:

  • „Kim jesteśmy?”,
  • „Gdzie jesteśmy?”
  • „Dokąd zmierzamy?”.

Kampania „Rowerowy Poznań 2014” zainicjowana została przez Sekcję Rowerzystów Miejskich i otwarta jest dla wszystkich, którym rozwój ruchu rowerowego w Poznaniu jest bliski. Pierwsze działania odbędą się w wakacje (lipiec-sierpień'14), a ich kulminacja nastąpi we wrześniu, podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16- 23 września).

Odpowiadając na pytanie: „Kim jesteśmy?” chcemy stworzyć portret poznańskiego rowerzysty miejskiego. Ciekawi nas, kto wybiera rower jako codzienny środek transportu. Z jakich powodów? Czym się sugeruje przy wyborze trasy? A także, kto jeździłby rowerem, gdyby w mieście nastąpiły pozytywne zmiany? Kto, choć sam nie jeździ, ruch rowerowy wspiera? Zapisem odpowiedzi, zebranych podczas spotkań na ulicy, happeningów i akcji internetowej ma się stać filmowy reportaż.

Pochylając się nad pytaniem: „Gdzie jesteśmy?” chcemy dokonać audytu stanu rozwoju infrastruktury rowerowej. Narzędziem badań będą m.in. patrole rowerowe w śródmiejskich dzielnicach, analiza miejskiego „Programu Rowerowego na lata 2007-2015” oraz działania angażujące internautów. Uzupełnieniem badań staną się spotkania tematyczne i wykłady.

Hasło „Dokąd zmierzamy?” ma nas doprowadzić do odpowiedzi na pytania o rowerową przyszłość Poznania. W wyniku naszych działań powstanie zapis wizji, oczekiwań i obaw poznańskich rowerzystów. Kwestie techniczne, konieczne do poprawnego budowania dobrej infrastruktury drogowej zbierzemy z kolei w „Zeszycie Dobrych Praktyk”. Chcielibyśmy, aby stało się on realną pomocą dla urzędników, właścicieli nieruchomości i wszystkich tych, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie.

Mamy nadzieję, że kampania „Rowerowy Poznań 2014” pozwoli na pokazanie rzeczywistego stanu rozwoju ruchu rowerowego w mieście.  Chcemy również, aby w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, dokumenty będące efektem kampanii mogły służyć badaniu wiedzy i poglądów kandydatów, a później, być odniesieniem do dalszych prac dla nowego samorządu.

Zapraszamy do śledzenia kampanii na portalu FB „Rowerowy Poznań” oraz na stronie internetowej www.srm.eco.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!