Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > KIECLE BIKE-EXPO 2010 za nami - cz. 1

KIECLE BIKE-EXPO 2010 za nami - cz. 1

Data: 2010-10-18
Źródło: Informacja własna

W ostatni weekend od piątku do niedzieli Targi Kielce gościły nową imprezę I Międzynarodowe Targi Rowerowe BIKE-EXPO 2010. W dwóch halach zgromadzonych było kilkudziesięciu wystawców, prezentowano mniej lub bardziej znane marki w Polsce, zwiedzający mogli zapoznać się z nowościami w branży a handlowcy dopiąć na ostatni guzik zamówienia.

Po raz pierwszy w Polsce mieliśmy do czynienia z branżowymi targami rowerowymi organizowanymi na jesieni. Taki termin pozwala by taka impreza faktycznie stała się przede wszystkim branżowym spotkaniem producentów i dystrybutorów z klientami w celach handlowych, a nie po prostu wystawą najnowszego sprzętu rowerowego. W trzecim co do wielkości ośrodku targowym w Europie Środkowo-Wschodniej (po Brnie i Poznaniu) na powierzchni dwóch hal zgromadzono ponad 60 wystawców. Wśród nich takie największe marki jak: Kross, Zasada, Medano, Arkus & Romet Group, KTM, Specialized. Pomimo tego, że zabrakło kilku największych polskich graczy m.in. Giant, Kellys i Merida, to imprezę można zaliczyć do udanych. Prezentowało się ponadto kilkunastu największych dystrybutorów sprzętu rowerowego w Polsce, którzy prowadzą sprzedaż wielu znanych marek. Główny organizator targów - Targi Kielce oraz Polskie Stowarzyszeni Rowerowe zadbali o dobry wizerunek i odpowiednie nagłośnienie w mediach. Ponadto należycie potraktowano wystawców, a szereg imprez towarzyszących podniósł atrakcyjność imprezy.

W trakcie targów zwiedzający mogli m.in. podziwiać pokazy trialu rowerowego w wykonaniu Krystiana Herby (znanego z programu "Mam talent") czy też przejechać się na rowerach elektrycznych. Ponadto w sobotę odbyła się wielka parada rowerowa, 300 uczestników 10-kilometrową trasę prowadzącą z centrum miasta na tereny targowe pokonali w asyście policji. Warto wspomnieć, że na czele pomarańczowego korowodu jechały prawdziwe gwiazdy kolarstwa: Marek Galiński - olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski w kolarstwie górskim, Krystian Herba - uczestnik programu Mam Talent, medalista Mistrzostw Polski w trialu, zdobywca najwyższych budynków m.in. Millenium Tower w Wiedniu oraz Anna Szafraniec - utytułowana kolarka górska, zdobywczyni m.in. złotego medalu Mistrzostw Polski w cross-country. Wszyscy rowerzyści uwiecznieni zostali na wspólnej fotografii, wykonanej przed halą wystawienniczą Targów Kielce.

W pierwszym dniu imprezy miało miejsce uroczyste otwarcie targów, w trakcie którego odbyła się gala wręczenia nagród zwycięzców kolarskiej ProLiga - cyklu najbardziej prestiżowych 12 wyścigów szosowych w Polsce sponsorowanego przez Arkus & Romet Group oraz Invest Bank. Galę poprowadził znany dziennikarz sportowy kanału Eurosport - Tomasz Jaroński, który jest także prezesem Stowarzyszenia Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich. Puchary, czeki pieniężne, a liderowi Jackowi Morajko - kluczyki do Motocyklu Romet Zetka, wręczył kolarzom prezes firmy Arkus & Romet Group Wiesław Grzyb, natomiast najlepsza drużyna, CCC Polsat Polkowice, odebrała nagrodę pieniężną z rąk przedstawicieli sponsora – Invest Bank.

Warto wspomnieć, że na samym otwarciu targów głos zabrali m.in. Andrzej Mochoń - Prezes Zarządu Targi Kielce; Jan Zasada - prezes PSR, współorganizator targów, który mówił o nawiązaniu długoletniej współpracy oraz przewidywanym planie rozwoju targów jako jesiennych branżowych spotkań; Zbigniew Piątek, brat Andrzeja - znanego trenera kadry narodowej, radny, były kolarz mówiący o tym, że miasto Kielce ma wielkie tradycje kolarskie i jest to prężnie rozwijająca się tutaj dyscyplina sportu, ale również turystyki i rekreacji; Krzysztof Słoń - Przewodniczący Rady Miasta, który mówił o tym, że to również samorząd zainteresowany jest rozwojem turystyki rowerowej i kolarstwa także poprzez organizowanie Międzynarodowych Targów.

Jakie ciekawe produkty zaprezentowano na targach? Trend jest widoczny - wiele ładnych i dobrze wykonanych rowerów miejskich, z ciekawą stylistyką i wyróżniającym się designem jak kolekcja Artist od Medano czy też wszechobecne e-bike - rowery ze wspomaganiem elektrycznym, np. te od firmy KTM ale także od tak mało znanych marek jak Rayon (które polski dystrybutor chce w tym roku wprowadzić na nasz rynek w ceni ok. 4 tys. zł). Polska firma Kross z dumą prezentowała na swoim ogromnym stoisku najnowsze modele górskie Levele m.in A+, znamy także ich ceny, co ciekawe zostały całkiem niedawno obniżone. Spore stoisko miał także ważny gracz na polskim rynku Arkus & Romet, gdzie rowery wyróżniały się odświeżoną grafiką, dodatkami w postaci jednolicie kolorowych pancerzy, sterów czy siodełek, nowy model karbonowej szosy Romet Huragan czy rozszerzenie popularnej kolekcji rowerów MTB Jolene do 3 modeli. Prezentowana była także cała kolekcja rowerów od firmy Zasada - Medano, w tym najnowszy tandem oraz ostrokołowiec wyróżniający się złotymi dodatkami. Małe stoisko miał Grand - sam producent z Przasnysza nie ukrywa że jest to tańsza marka Krossa, z rowerami na ramach stalowych do ok. 1 tys. zł, ale co ciekawe w tym roku pojawiły się także modele aluminiowe (droższe o ok. 100 zł).

Co ciekawe, na targach KIELCE BIKE-EXPO 2010 miały także miejsce europejskie premiery - po raz pierwszy pojawiła się w pełni całkowicie nowa kolekcja rowerów BMX firmy DiamondBack - wykonane naprawdę ze smakiem i w odważnej kolorystyce.

Zaprezentowane zostały także m.in takie marki jak SIGG - popularne na świecie bidony i butle szwajcarskiej firmy mają polskiego dystrybutora a od listopada będą sprzedawane w sklepie internetowym, mniejsi polscy producenci rowerów jak częstochowski Mexller czy malborska Folta oraz nieznani na szerszą skalę Skilled, F1 One (czyt. włoskie F-uno-one) i Technobike czy polski producent kół Bikeland o którym więcej następnym razem. Ciekawostką była na pewno wystawa rowerów zabytkowych z prywatnej kolekcji z Olsztyna, m.in Jaguar z 1960 r. czy oryginalny bicykl z Frankfurtu pochodzący z 1860 r.!

W trakcie targów, wzorem zachodnich, przyznane zostały nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach, m.in. za najlepszą aranżację stoiska (Kross) czy najlepszy polski produkt (rowery Medano od firmy Zasada).

Jak wiadomo został podpisany wieloletni kontrakt z Targami Kielce na organizację tej imprezy i jej przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9 X 2011.

Tagi: targi
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!