Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Inteligentny rower jedzie przez Amerykę i bloguje

Inteligentny rower jedzie przez Amerykę i bloguje

Data: 2010-10-15
Źródło: rzeczpospolita

Rower wyposażony w mnóstwo czujników oraz "mózg", który te techniczne informacje przekształca na zabawne komentarze - takie coś mogli wymyślić tylko w Stanach Zjednoczonych. A całe to przedsięwzięcie po to, by zebrać fundusze na kampanię walki z rakiem LIVESTRONG.

Precious (Cenny) to inteligentny rower, główny bohater dobroczynnego przedsięwzięcia grupy miłośników dwóch kółek. Idea jest prosta - wziąć rower i przejechać nim wzdłuż Stany Zjednoczone, zbierając fundusze na kampanię walki z rakiem prowadzoną przez kolarza Lance'a Armstronga.

Za kierownicą roweru Janeen McCrae, Australijka mieszkająca w Stanach, autorka bloga dla fanów dwóch kółek. Jej rower to właśnie inteligentny i nieco bezczelny Precious. Twórcy wyposażyli go w mnóstwo czujników, badających warunki jazdy - prędkość, kierunek, nachylenie, wysokość nad poziomem morza, temperaturę, wilgotność, itp. "Mózg" roweru przetwarza te dane w zabawne komentarze i wysyła do Internetu.

Na stronie yesiamprecious.com  możemy przeczytać statystyki: aktualizowane na bieżąco informacje o dokładnym położeniu, kierunku, prędkości, wysokości nad poziomem morza. Dowiemy się z nich też, ile było przebitych opon, deszczowych dni, ile razy na naszych podróżników trąbiono, albo gonił ich pies.

Czytaj dalej na stronach rzeczpospolita
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!