Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Kielce Bike-Expo 2013 - dzień otwarty - relacja z dnia trzeciego

Kielce Bike-Expo 2013 - dzień otwarty - relacja z dnia trzeciego

Data: 2013-10-05
Źródło: Informacja własna

W trzecim dniu kieleckiego Bike-Expo na terenie targów pojawiło się o wiele więcej zwiedzających, bowiem był to jedyny dzień "otwarty" dla obserwatorów spoza rowerowego biznesu. Pomiędzy spacerującymi miłośnikami rowerów często można było dostrzec rowerzystów w pełnym wyścigowym rynsztunku, a to za sprawą Kieleckiego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez PTTK.

Z punktu widzenia polskiego odbiorcy, wysoki poziom organizacji stoisk rodzimych producentów, jest zawsze miłym akcentem międzynarodowych targów. Kieleckie Bike-Expo 2013 niewątpliwie pokazało, że nasze marki mogą swobodnie konkurować ze światową czołówką i to zarówno pod względem innowacyjności konstrukcji, jak i interesującego wzornictwa. Słowa uznania należą się bez wyjątku wszystkim prezentującym się markom, jednak szczególne wrażenie zrobiły na nas dwa stoiska - Kross oraz Romet.
[baner]

Ugruntowana, wysoka pozycja Krossa na naszym rynku jest ze wszech miar słuszna, ponieważ marka ta od lat realizuje politykę ciągłego rozwoju technicznego, połączonego ze wzrostem jakości produktów. Zaawansowane konstrukcje karbonowych i aluminiowych ram z pełnym zawieszeniem wymagają nie lada kadry inżynierskiej. Szeroka oferta nowych rowerów, dostępnych w kolekcji 2014 z pewnością trafi w gusta większości odbiorców, także tych najbardziej wymagających. 

Romet to marka, którą pamiętają nawet nasi dziadkowie, jednak, nie licząc kolarstwa szosowego, praktycznie nigdy nie kojarzyła się ona ze sportowymi zmaganiami. Burzliwe dzieje firmy skierowały ją raczej na tory produkcji rowerów miejskich i użytkowych, jednak w przyszłym roku w ofercie firmy szykuje się prawdziwa rewolucja. Sztab konstruktorów zaprojektował kolekcję na światowym poziomie, obejmującą zarówno modele o skomplikowanym zawieszeniu, jak i wyspecjalizowane karbonowe konstrukcje o finezyjnym kształcie. Błyskawiczny rozwój oferty Rometu odbił się szerokim echem w rowerowym świecie, czas jednak zweryfikuje czy modele z najwyższej półki przypadną do gustu zaawansowanym i niezwykle wybrednym amatorom wyścigów MTB.

Ciekawą informacją dla zwolenników polskich produktów jest powstanie marki Janosik, zrzeszającej kilku producentów rozmaitych akcesoriów rowerowych. Dzięki wspólnemu działaniu, mało znane dotychczas firmy, będą miały znacznie większą szansę na rynkowy sukces. W ofercie marki janosik znajdują się zarówno bagażniki, koszyki, sakwy czy błotniki, jak i wysokiej jakości odzież rowerowa. 

Wartym zauważenia faktem jest, że polskie firmy są obecne praktycznie we wszystkich dziedzinach rowerowego świata. Rosnące zainteresowanie rowerami wspomaganymi elektrycznie spotkało się z żywą odpowiedzią rodzimych producentów, np. wrocławskiej firmy Ecobike, oferującej rowery elektryczne zarówno o miejskim i turystycznym zastosowaniu, jak i maszyny ze sportowym zacięciem.

Opisanie wszystkich marek, prezentujących się podczas kieleckich targów Bike-Expo 2013 jest praktycznie niemożliwe. Niemniej jednak na koniec chcielibyśmy przybliżyć nieco oferty światowych firm, które w naszym kraju nie zyskały jeszcze zbyt dużej popularności. Do takich marek można zaliczyć niemieckie firmy Haibike i Hercules czy włoskie Bianchi.

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!