Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Lech Bike Festival w Szklarskiej Porębie

Lech Bike Festival w Szklarskiej Porębie

Data: 2009-08-14
Źródło: Informacja własna

Po raz 13 wszystkie bicyklowe drogi poprowadzą do Szklarskiej Poręby na jedyną w swoim rodzaju imprezę - Lech Bike Festival. Tradycyjnie w sierpniu pod wyciągiem na Szrenicę świętujemy radość rowerowania i wspólnie czcimy nasz ulubiony pojazd.

Tegoroczna impreza potrwa od 14 do 16 sierpnia - i będą to trzy dni naładowane wydarzeniami, konkurencjami i imprezami. Piątek 14 sierpnia będzie należał do zjazdowców - na stoku Szrenicy będą się ścigać rowerowi specjaliści od największych szybkości w terenie. Przewidujemy, że na starcie pojawi się kilkuset pań i panów chętnych do zmierzenia się z trasą. Dla tych, których żywiołem jest robienie sztuczek na skateparku proponujemy działania podczas zawodów jamowych. W międzyczasie w namiocie sponsora będzie można oglądać filmy rowerowe - te dobrze znane i zupełne świeżynki w ramach kolejnej edycji Festiwalu Filmów Rowerowych. Na zakończenie dnia konieczne jest oczywiście after party przy muzie wprost spod paluszków najlepszych dj-ów.

Klasycznie sobotni festiwalowy poranek i popołudnie należą do maratończyków, którzy przyjeżdżają pościgać się na najstarszym krajowym maratonie górskim po Karkonoszach i Izerach. Po morderczej walce z terenem i czasem odbędzie się wspólne Pasta Party czyli makaronowe szaleństwo. Lecz nie wszyscy będą w tym czasie konsumować bo powoli zacznie się druga impreza - dirtowy jam, a z pełnym brzuchem ciężko byłoby się wznieść ponad hopy ;-). Po kąpieli i wypachnieniu każdy festiwalowicz powinien pobiec do namiotu sponsora aby dowiedzieć się kto nakręcił najlepszy film i zaszaleć na party.

W niedzielę barłożymy się dłużej (wiadomo noc do lekkich nie należała....). Ale przed południem wracamy na dirta żeby zobaczyć komu najlepiej wychodzą triki na hopach. Ta sama umiejętność przyda się później - w czasie najbardziej zwariowanej konkurencji - rowerowych skoków do wody. Przez wszystkie trzy dni działać będą targi festiwalowe na których będzie można poznać ofertę producentów, importerów i dystrybutorów szeroko pojętej branży rowerowej. Nie zabraknie także wielu konkursów, pokazów i innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich do Szklarskiej Poręby od 14 do 16 sierpnia!

Po wszystkie szczegóły zapraszamy na odnowioną stronę internetową imprezy – www.festiwalrowerowy.pl.  »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!