Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Różne > Zawody MTB Sprint Weekend 14-15 lipiec w Szklarskiej Porębie.

Zawody MTB Sprint Weekend 14-15 lipiec w Szklarskiej Porębie.

Data: 2007-07-02
Źródło: Informacja własna

Dwa dni zabawy, trzy imprezy rowerowe dla każdego. 14 i 15 lipca 2007 zapraszamy do Szklarskiej Poręby na MTB Sprint Weekend. Konkurencje skierowane są do miłośników terenowej górskiej jazdy, zwłaszcza tych znudzonych maratonami, ale przede wszystkim lubiących rywalizację. Zawodnicy przez dwa dni walczą o nagrody wartości 10 tysięcy złotych, w tym połowa w gotówce. To nieliczne wyścigi, które niemal w całości może oglądać publiczność.

Zawody będą rozgrywane w następujących konkurencjach:

  • UpHill Sprint MTB - to jedyne takie zawody. Pomysł narodził się w Szklarskiej Porębie podczas rowerowego podjazdu. "A dlaczego nie zrobić sprintu MTB i w dodatku pod górę" - pomyślał autor? I myśl ciałem się stała. 15 lipca 2006 kilkudziesięciu śmiałków trenując na 500 metrowym podjeździe nartostradą Lolobrygida, nie wiedziało co ich na prawdę czeka. Smak prawdziwej jazdy poczuli dopiero, gdy stanęli sam na sam z czasem i własnymi słabościami. Ale to był dopiero początek. Później było jeszcze trudniej, gdy na kole "siedzieli" rywale podczas niezwykle widowiskowych wyścigów w systemie pucharowym. Suma nagród finansowych: 2700 zł i rośnie.
  • Sprint MTB - to zawody dla każdego: dla dużego i małego. Krótka, bo prawie 20 km trasa to prawdziwie sprinterski dystans. Do ścigania zachęcamy całe rodziny, grupy przyjaciół i amatorów solowych popisów.
    I najważniejsze: zawody są eliminacjami do Cross Country Sprint MTB.
  • Cross Country Sprint MTB "Szrenica" - to bardzo widowiskowe zawody łączące jazdę terenową z wyścigiem australijskim. Trasa nie jest trudna, ale za to szybka, bo przecież 800 metrów to sprinterski dystans. Z jednym małym ale... Ci, którzy chcą wygrać, trasę muszą pokonać 23 razy. I podczas każdego okrążenia na maksymalnych obrotach, bo przecież do dalszych wyścigów przechodzą tylko najlepsi. Tu nie ma przebacz. Tu nie pękają łańcuchy. Tu pękają ludzie. Suma nagród finansowych: 2300 zł i rośnie.

Więcej informacji: http://www.sprint.karkonosz.pl/ »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!