Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Lekka i ergonomiczna odzież ochronna dla miłośników MTB

Lekka i ergonomiczna odzież ochronna dla miłośników MTB

Data: 2013-09-29
Źródło: Informacja własna

Niezbyt znana w Polsce, niemiecka marka Evoc kojarzona jest głównie z produkcją sportowych plecaków o ciekawej stylistyce, doskonałej ergonomii i dużej funkcjonalności. Tymczasem w ofercie firmy znajdziemy również innowacyjną odzież ochronną, przydatną szczególnie w grawitacyjnych odmianach MTB, jednak dzięki przemyślanej konstrukcji - atrakcyjną także w aktywnej turystyce.

Stoisko Evoc podczas wystawy Eurobike przykuwało uwagę magią kolorów. W tym roku producent postawił na promocję nowości w dziedzinie odzieży ochronnej dla rowerzystów. Flagowym modelem nowej kolekcji jest ergonomiczna zbroja Protector Jacket, złożona z kilkunastu oddzielnych ochraniaczy, połączonych za pomocą sprytnego systemu klamer i regulowanych pasków. Wykonane z lekkiego tworzywa elementy ochronne rozmieszczone są na powierzchni obcisłej, "oddychającej" koszulki. Dzięki takiemu rozwiązaniu ochraniacze pozwalają na idealne dopasowanie do ciała użytkownika i w żaden sposób nie krępują ruchów. Evoc Protector Jacket zapewnia kompletną ochronę kręgosłupa (technologia Liteshield Air), żeber, kości biodrowych, obojczyków oraz ramion. Masa zbroi Protector Jacket, w zależności od rozmiaru, wynosi od 1100g do 1250g.

Zbroja Evoc Protector JacketZbroja Evoc Protector JacketZbroja Evoc Protector JacketZbroja Evoc Protector Jacket

Poza najciekawszą propozycją lekkiej i ergonomicznej zbroi, Evoc zaprezentował również 7 nowych modeli kamizelek ochronnych, przy czym cztery z nich są w rzeczywistości nowym wcieleniem propozycji z lat poprzednich (seria Protector Vest i Protector Vest Air).

Protector Vest Air (w wersji męskiej i damskiej) to kamizelka dedykowana dla miłośników enduro / all mountain, zapewniająca ochronę kręgosłupa (Liteshield Air), obojczyków oraz ramion. Ograniczenie liczby ochraniaczy pozwoliło na zmniejszenie masy (590-620g). 

 

Kamizelka Evoc Protector Vest Air WomenKamizelka Evoc Protector Vest Air Men

Protector Vest Lite (damska i męska) dedykowana jest do nieco lżejszych odmian MTB, a niska masa (480-510g) wzbudzi z pewnością zainteresowanie wśród zaawansowanych amatorów. Warto również wspomnieć, że Protector Vest Lite, to jedyna kamizelka w nowej ofercie, która oferuje żywą kolorystykę. Protector Vest Lite oferuje ochronę kręgosłupa na wszystkich odcinkach (technologia Liteshield - tutaj już bez "Air")

Kamizelka Evoc Protector Vest Lite MenKamizelka Evoc Protector Vest Lite Women


Na koniec należy wspomnieć również o "budżetowej" kamizelce ochronnej Protector Vest, która, dostępna będzie w trzech wersjach - męskiej, damskiej oraz dziecięcej. W tym segmencie producent znów zdecydował się na stonowaną, czarną kolorystykę (w opozycji do kolorowych modeli zeszłorocznych) i zastosowanie ochrony kręgosłupa w technologii Liteshield. Masa kamizelki waha się w przedziale 480-510g).

Kamizelka Evoc Protector Vest WomenKamizelka Evoc Protector Vest Men

Tomasz Olszak

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!