Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowy rekord prędkości na rowerze:133,78 km/h

Nowy rekord prędkości na rowerze:133,78 km/h

Data: 2013-09-25
Źródło: Informacja własna

VeloX3Od 14 września nowy rekord prędkości na rowerze wynosi 133,78 km/h. Rekord został osiągnięty na poziomym, całkowicie obudowanym rowerze na torze w Battle Mountain w Newadzie. Rower VeloX3 został skonstruowany przez studentów i naukowców z dwóch uniwersytetów - Delft University of Technology i VU University Amsterdam.

Sukces należy w głównej mierze do konstruktorów roweru. Normalnie - podczas jazdy większą część energii rowerzysty pochłaniają opory powietrza. Dzięki kształtowi opór powietrza podczas jazdy VeloX3 stanowi zaledwie 1/10 normalnych oporów rowerzysty. Rower jest tak smukły, że do wystartowania potrzebna była pomoc dwóch osób, które utrzymywały go w pionowej pozycji. Rowerzysta z trudem mógł wejść do tej konstrukcji. Dodatkowo cała obudowa VeloX3 jest nieprzeźroczysta - więc rowerzysta jest całkowicie zamknięty. Do obserwacji drogi i otoczenia musi mu wystarczyć kamera podłączona z  małym ekranem.

VeloX3Zanim Sebastiaan Bowier osiągnął rekordową prędkość rozpędzał się aż przez 8 kilometrów. Zgodnie z zasadami musiał zrobić to bez wspomagania (niektóre rekordy prędkości można osiągać jadąc za samochodem, który znacznie zmniejsza opory powietrza - patrz Inne rekordy prędkości na rowerze »)

Rekordowa prędkość - 133,78 km/h została zarejestrowana jako średnia prędkość przejazdu na dwustumetrowym odcinku pomiarowym. Nowy rekord prędkości jest lepszy od poprzedniego o zaledwie 0,6 km/h.

Inne rekordy prędkości na rowerze »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!